1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Haapsalusse rajatav kaasaegne päästekomando saavutas täiskõrguse
Haapsalusse rajatav kaasaegne päästekomando saavutas täiskõrguse

Haapsalusse rajatav kaasaegne päästekomando saavutas täiskõrguse

Tänapäevastele standarditele vastav päästekomando koos selle juurde rajatava õppetorni ja varjualusega saavutas maksimaalse kõrguse ning seda tähistati traditsiooniliselt sarikapärja alla toomisega. Uue asukohaga komandohoone tagab kiirema päästeabi kättesaadavuse ning valmib käesoleva aasta sügisel.

Tallinna mnt 85 kinnistule rajatav uus hoonetekompleks on esimene Läänemaale kerkiv funktsionaalne tüüpkomando. See loob päästjatele kaasaegsed töötingimused ja mugava töökeskkonna, paraneb treeningute ja väljaõppe kvaliteet. Samuti saab varasemast paremini hoiustada ja hooldada kogu vajalikku tehnikat ja varustust.

Siseminister Lauri Läänemets avaldas heameelt, et ehitus edeneb plaanipäraselt. „Eriti oluline on päästjatele järjest paremate töötingimuste võimaldamine pidades silmas lisanduvaid ülesandeid seoses lähiaastate elanikkonnakaitse edendamisega, kus Päästeametil on kandev roll,“ lisas Läänemets.

Eriti oluline on päästjatele järjest paremate töötingimuste võimaldamine pidades silmas lisanduvaid ülesandeid seoses lähiaastate elanikkonnakaitse edendamisega, kus Päästeametil on kandev roll.

Lääne päästekeskuse juhi Heiki Soodla sõnul muutub uue hoone valmimisega kiiremaks ka päästeteenuse kättesaadavus. „Päästjad saavad oluliselt paremad töö- ja tehnika hoiutingimused. Lisaks asub uus komandohoone linnale lähemal ja sellega seoses jõuavad päästjad kiiremini enam kui 4000 inimeseni,“ ütles Soodla.

Foto: Marko Mumm / Riigi Kinnisvara

Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Tarmo Mändmets väljendas heameelt eduka koostöö üle kõigi partneritega. „Ühise pingutuse tulemusel saavad kohalikud päästjad juba õigepea endale kaasaegsed töö- ja puhkeruumid, mis nende tegevust igakülgselt toetavad. Lisaks annab uus hoone olulise säästu hoone ülalpidamiskuludelt, sest vastab A-energiaklassile,“ rääkis Mändmets.

„Uue päästehoone rajamine pole pelgalt uue hoone püstitamine. See on investeering meie ühiskonna turvalisusse ja heaolusse. Ehitustrustil on hea meel teostada töid koostöös hea ja tuttava tellijaga ning panustada protsessi täie pühendumusega,“ ütles Ehitustrusti arendusjuht Veiko Seliste.

Uue päästehoone rajamine pole pelgalt uue hoone püstitamine. See on investeering meie ühiskonna turvalisusse ja heaolusse. Ehitustrustil on hea meel teostada töid koostöös hea ja tuttava tellijaga ning panustada protsessi täie pühendumusega.

Haapsalu päästjaid hakkavad uues komandos teenima päästetehnika garaažid, komando õppeklass, varjualune ja treeningtorn. Puhke-, magamis-, söögi- ja pesuruumid on reageerimisaja minimeerimiseks paigutatud strateegiliselt toruliftide ja päästetehnika garaaži lähedusse. Rajatav hoone on energiatõhus ja kuulub A-energiaklassi, mida aitavad muuhulgas saavutada päikesepaneelid.

  • Komandohoone suurus on 1583 m2, varjualune 89 m2 ja treeningtorn 66 m2. Arendusprojekti maksumus on ligi 5,5 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Üle 1,8 miljoni euro sellest tuleb Eesti riigi CO2 vahenditest ja on suunatud hoone energiatõhususse.
  • Hoone arhitekt on Juhan Rohtla arhitektuuribüroost KUU Arhitektid ja projekteerija OÜ ACTO CONSULT. Ehitavad Tallinna Ehitustrust OÜ ja Ehitustrust AS, omanikujärelvalvet teostab Sweco Est.
Head Uudised GoodNews