1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Teater
  4. Heategevusfondid viivad teatrietendused Eestimaa haiglatesse
Heategevusfondid viivad teatrietendused Eestimaa haiglatesse

Heategevusfondid viivad teatrietendused Eestimaa haiglatesse

Foto: Ardo Kaljuvee

Heategevusfondid Aitan Lapsi ja Minu Unistuste Päev sõlmisid koostööleppe, mille alusel jõuab erinevates Eesti haiglates ja kliinikutes viibivate lasteni käesoleva aasta jooksul 23 teatrietendust ja mitmeid teisi kultuuriüritusi.

SA Aitan Lapsi, mille eesmärk on kultuurielamuste pakkumine vähekindlustatud lastele, on tänaseks tegutsenud kaks aastat ning viinud teatritesse enam kui 27 000 last. Eelmisel aastal saadud Kultuurkapitali aastapreemiaga otsustati toetada heategevusfondi Minu Unistuste Päev 7000 euroga, et viia teater haigete lasteni ja jätkata heategevusfondide koostööd. SA Minu Unistuste Päev toetab ettevõtmist 1400 euroga.

„Kultuurkapital tunnustas eelmisel aastal enim silma paistnud kultuuri tipptegijad ning kaheksa aastapreemia saajate hulka arvati ka Heategevusfond Aitan Lapsi. Aastapreemia 7000 eurot kasutataksegi täies ulatuses haigetele lastele teatrielamuste pakkumiseks. Haiglates esinevad teatrid parandavad kasvõi natukene haigete laste meeleolu ning on seeläbi abiks ka nende paranemisele,“ ütles Aitan Lapsi SA nõukogu liige Rauno Raal.

SA Minu Unistuste Päev kaasasutaja Marianne Bruhni sõnul on nii heategevusfondi tegevuse kui ka antud projekti eesmärk parandada haigete laste heaolu pakkudes neile positiivseid elamusi ja emotsionaalset tuge.
„Meil on väga hea meel, et projekti avaüritus võeti eile Tallinna Lastehaigla laste poolt nii soojalt vastu ning ootame juba põnevusega uusi üritusi teistes Eesti linnades. Selle aasta jooksul jõuame peale Tallinna kindlasti ka haiglatesse ja kliinikutesse Tartu ja Narva piirkonnas,“ ütles Bruhn.

Lisaks Kultuurkapitali aastapreemia 7000 euro suurusele summale, mille annetab SA Aitan Lapsi, toetab teatrietenduste haiglasse viimist ka SA Minu Unistuste Päev 1400 euroga. Aasta jooksul toimub kokku 23 etendust erinevates raviasutustes viibivatele lastele.

Eelmise neljapäeva pärastlõunal Tallinna Lastehaiglas toimunud etendus oli kahe heategevusfondi koostöö esimene vili ning näitas selgelt, kui oluline on väikeste patsientide jaoks rutiinivaba hetk, mil nad saavad unustada oma haiguse ja koguda positiivseid elamusi.

Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts ütles, et SA Minu Unistuste Päev ja SA Aitan Lapsi pakutavad kultuurielamused toovad haigla väikeste patsientide nägudele naeratused: „Sellised üritused vähendavad haiglas olemise stressi, annavad lootust ja pakuvad lõbu nii lastele kui nende vanematele.“

VAATA GALERIID!
Fotod: Ardo Kaljuvee

SA Heategevusfond Minu Unistuste Päev on 2011. aasta aprillis koostöös Tallinna Lastehaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumiga loodud heategevuslik organisatsioon, mis aitab täita raskelt või krooniliselt haigete laste unistusi. Minu Unistuste Päeva patroon on armastatud ooperilaulja Annely Peebo, kes on ühendanud jõud heategevusfondiga, et pakkuda lastele ja nende peredele erakordseid elamusi, mis viivad mõtted kurnavatest ravikuuridest ja igapäevastest probleemidest eemale. 

Rohkem informatsiooni heategevusfondi ja täidetud unistuste kohta leiate: www.minuunistustepaev.ee ja www.facebook.com/MinuUnistustePaev.

SA Heategevusfond Aitan Lapsi ja Eesti Etendusasutuste Liidu 17 teatrit algatasid 2011. aasta mais heategevuskampaania „Aitan lapsi“, et pakkuda vähekindlustatud lastele kultuurielamusi.

 

Head Uudised GoodNews