Avaleht Eesti elu Homme algab Leigo Järvemuusika festival
Homme algab Leigo Järvemuusika festival

Homme algab Leigo Järvemuusika festival

1. augustil algab Leigol Järvemuusika festival, mis toimub sel aastal juba 22. korda. Sel aastal on festival kolmel päeval, 1. – 3. augustini. Lisaks kaunitele kontsertidele järvelaval, oodatakse tänavu publikut ka Leigo teatrimetsa.

“Uute kunstivormide lisamine on olnud juba pikalt mõttes ja nüüd ongi hea meel, et laiendame Leigo nn tavapärast ampluaad. Eks Leigol on ikka olnud kontserdid vabas õhus looduse keskel, aga nüüd saab publik sõna otseses mõttes looduses muusikast läbi jalutada, või vastupidi,“  kommenteerib Leigo uuendusi muusikafestivali peakorraldaja Tiiu Tamm.

1. ja 2. augustil oodatakse publikut muusikalisele metsarännakule “Thule mustrid”, millega tähistatakse helilooja Tõnu Kõrvitsa 50. sünnipäeva muusika- ja valguspunktidega kaunistatud jalutuskäiguga Leigo teatrimetsas. Retketekstid on kokku pannud Andri Luup ja Toomas Täht, koreograafilised vahenumbrid seadnud Anna Kristin McCarthy. Kontsertrännak lõppeb müstilises metsas, kuhu valgusfestivalide korraldaja Indrek Leht on ööhämarusse sulatanud lummavad valgusinstallatsioonid.

2. augustil saab Leigo Järvemuusika festivalil nautida Tiit Kikase eestvedamisel audiovisuaalset vaatemängu, mis põhineb Kronos Quarteti legendaarsel tsükliosal “Anthem of the Great Spirit”.

Kontserdil kantakse ette variatsioon legendaarse helilooja Terry Riley teosest. Kronos Quarteti poolt maailmakuulsaks mängitud ja Grammy’le nomineeritud albumilt “Salome Dances for Peace” võetakse luubi alla üks konkreetne lugu (“Half Wolf Dances Mad in Moonlight”) ja vaadeldakse seda väga omanäolise nurga alt. Koos Tiit Kikasega, kelle ohjata on laval lisaks elektriviiulile veel laserharf, droonipill ja kogu live-elektroonika, teeb kaasa ka keelpillikvartett koosseisus Egert Leinsaar (ERSO), Linda-Anette Verte, Sandra Klimaitė (ERSO) ja Theodor Sink (ERSO).

Kontserdid suurel järvel toimuvad laupäeval, 3. augustil. Muusikapäeva alguses saab kuulda tunnustatud Läti vokaalansamblit Latvian Voices ning Mati Turi ja Martti Raide esitavad kauneid eesti laule tenorile ja klaverile.

Leigo festivaliorkester ja solistid esitavad dirigent Risto Joosti juhatusel Bizet’ “Carmeni” aariad, Brahmsi ungari tantsud, Dvořáki tšellokontserdi, Dvořáki sümfoonia “Uuest maailmast” ning üllatusesinejana teeb orkestri ees debüüdi tõeline „rosin“ – Lõuna-Eesti oma väike viiulitalent Uku Toots.

Lõppkontserdi juurde kuulub ka peremees Tõnu Tamme lavastatud traditsiooniline mastaapne valgusinstallatsioon elava tulega järvel ja kallastel, mis loob looduse ja muusika vahel veel ehedama kooskõla.

“Leigo Järvemuusika kunstilise juhina on mul suur rõõm kutsuda teid sellesse imelisse Leigo maailma, omaniku Tõnu Tamme poolt loodud kõige unikaalsemasse kontserdikohta maailmas. Olles viimastel aastatel esinenud üle maailma tähtsaimatel lavadel, võin kinnitada, et see kogemus koos uskumatu tulevärgiga on midagi, mida ei näe ega kuule kusagil mujal,” ütleb festivali kunstiline juht Marius Järvi.

2. ja 3. augustil on huvilistel võimalik jääda vaatama öökino, kavas on P. Genovese 2016. aasta film “Täiuslikud võõrad” ja tunnustatud Poola režissööri P. Pawlikowski 2018. aasta filmi “Külm sõda”. Öökino seansse korraldab Leigo festival koostöös Tartu Elektriteatriga.

Kommentaarid