Home Keskkond Horizon Tselluloosi ja Paberi AS hakkas tootma jõupaberist ostukotte
Horizon Tselluloosi ja Paberi AS hakkas tootma jõupaberist ostukotte

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS hakkas tootma jõupaberist ostukotte

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS (Horizon) käivitas Kehras uue tootmisliini, kus valmistab jõupaberist ostukotte jaekaubandus-, toitlustus- ja teistele ettevõtetele. Jätkusuutlike pakkimislahenduste pakkumisel tugineb Horizon oma pikaajalisele kogemusele juhtiva jõupaberitootjana, teatas ettevõte.

„Paberist ostukottide tootmise käivitasime seetõttu, et nõudlus kestlike pakkimislahenduste järele kasvab ning saame tootmises kasutada Horizonis valmistatud jõupaberit,“ ütles Horizon Tselluloosi ja Paberi AS-i juhatuse esimees Bashyam Krishnan. „Paberkottidega annab Horizon oma panuse keskkonnahoidu, edendades taaskasutatavate, biolagunevate ja komposteeritavate ostukottide kasutamist. Need eriti tugevad kotid on hea alternatiiv kaubandus- ja muudele ettevõtetele, kuna järk-järgult piiratakse plastikkottide kasutamist.“
Vastupidavad, eri suuruses ning kliendi soovitud kujundusega paberkotid rahuldavad nii suurte jaekettide kui ka väikeäride vajadusi. Klientidena näeb Horizon kohvikuid ja pagaritöökodasid, restorane, ökotoodete ettevõtteid, moebutiike, lemmikloomade toidu ja hooldustoodete müüjaid ning toidupoode, kuna paberkotid on ideaalne lahendus toidu pakkimiseks. Ostukotid on tehtud Horizonis valminud jõupaberist, millel on lubatud kokkupuude toiduainetega.

Paberist ostukotte saab teha soovitud kujundusega, kõrglahutusega fleksograafilise trükiga kaheksas eri värvis.

Paberkottide liini aastane tootmisvõimsus ulatub 15 miljoni kotini, rahuldamaks klientide nõudlust nii Eestis kui ka välismaal. Horizoni täielikult integreeritud paberist ostukottide tootmisliin on ainus Balti riikides ning ettevõte näeb Balti ja Põhjamaade piirkonda peamise sihtturuna.

Horizoni tootmiskompleksis paikneva uue tootmisliini tarnisid Euroopa juhtivad sisseseade valmistajad. Investeering on osa Horizoni aastate 2017-2018 ligi 25 miljoni eurosest keskkonnahoiule suunatud investeerimisprogrammist.