1. Avaleht
  2. Ukraina rahva toetuseks
  3. Hussar Kiievis: Ukraina tulevik on Euroopa Liidus ja NATOs
Hussar Kiievis: Ukraina tulevik on Euroopa Liidus ja NATOs

Hussar Kiievis: Ukraina tulevik on Euroopa Liidus ja NATOs

Riigikogu esimees Lauri Hussar kinnitas täna Kiievis Ukraina presidendi, parlamendi esimehe ja peaministriga kohtudes Eesti vankumatut toetust Ukrainale ning ütles, et Ukraina tulevik on Euroopa Liidus ja NATOs.

Hussari sõnul seisab Ukraina kogu Euroopa ja läänemaailma demokraatlike väärtuste kaitsel. Ta kinnitas kohtumistel Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi, Ülemraada esimehe Ruslan Stefantšuki ja peaminister Denõs Šmõhaliga Eesti jätkuvat solidaarsust ja tugevat toetust Ukrainale ning ütles, et Eesti seisab koos Ukrainaga kuni võiduni.

Eesti seisab koos Ukrainaga kuni võiduni.

Hussari kinnitusel jätkab Eesti koos teiste demokraatlike riikidega Ukrainale sõjalise, poliitilise ja majandusliku toetuse andmist. Ta tõi esile, et järgmisel neljal aastal plaanib Eesti anda Ukrainale sõjalist abi umbes 0,25 protsendi ulatuses SKTst ehk enam kui 100 miljoni euro eest aastas. „Kutsume aktiivselt ka oma partnereid ja liitlasi üles suurendama Ukrainale antavat kaitseabi,“ ütles ta.

Kutsume aktiivselt ka oma partnereid ja liitlasi üles suurendama Ukrainale antavat kaitseabi.

Foto: Erik Peinar

Hussar rõhutas, et Venemaa sõjakurjategijad tuleb võtta vastutusele Ukrainas toime pandud kuritegude eest ning agressioonikuriteo süüdlased tuleb tuua rahvusvahelise eritribunali ette. „Venemaa peab kandma oma tegude eest vastutust ning kinni maksma Ukrainale tekitatud kahjud. Venemaa agressioon Ukraina vastu ei ole Venemaa ja Ukraina vaheline ega ka vaid Euroopa mure, see on kogu rahvusvahelise kogukonna probleem,“ sõnas ta ning lisas, et Eesti jätkab Venemaa külmutatud varade kasutuselevõttu võimaldava eelnõu menetlemist ning toetab Venemaale uute sanktsioonide kehtestamist seni, kuni viimane Vene sõdur on Ukrainast lahkunud.

enemaa peab kandma oma tegude eest vastutust ning kinni maksma Ukrainale tekitatud kahjud. Venemaa agressioon Ukraina vastu ei ole Venemaa ja Ukraina vaheline ega ka vaid Euroopa mure, see on kogu rahvusvahelise kogukonna probleem.

Hussar kinnitas kohtumistel, et Eesti jätkab Ukraina tugevat toetamist ka teel Euroopa Liitu ja NATOsse. Tema sõnul oli ELi otsus alustada Ukrainaga ühinemisläbirääkimisi ajalooline. „Teeme kõik endast oleneva, et protsess edeneks ega tekiks viivitusi järgmistes sammudes. NATO tippkohtumiselt Washingtonis ootame aga selget signaali, et Ukraina tee allianssi on pöördumatu ja kindel,“ ütles ta.

Foto: Erik Peinar

Lisaks Hussarile osalesid Kiievis toimunud kohtumistel väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ning komisjoni liikmed Henn Põlluaas ja Eerik-Niiles Kross.

Head Uudised GoodNews