1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Islandil käivad Mart Kivastiku uue filmi võtted
Islandil käivad Mart Kivastiku uue filmi võtted

Islandil käivad Mart Kivastiku uue filmi võtted

Mart Kivastik ja Ivo Uukkivi
Mart Kivastik ja Ivo Uukkivi

Mart Kivastiku uus mängufilm “Õnn tuleb magades”, mis esilinastusb 2016. aasta oktoobris, valmib koostöös Islandi produktsioonifirmaga Vintage Pictures.

Võtted Islandil toimuvad 3.-5. aprillini, filmi tootmist toetavad Islandi poolt 35 000 euroga Islandi Filmifond ja Islandi Tagasimakse Fond.

Filmis teeb kaasa Islandi näiteja Tor Hrafnsson Tulinius (“Volcano”, 2011) ning filmile kirjutab muusika Islandi helilooja Barði Jóhannsson, kes on tuntud kollektiividest Bang Gang, Lady & Bird ja Starwalker ning ta on kirjutanud muusikat paljudele teleseriaalidele ja filmidele.

Kivastiku filmi “Õnn tuleb magades” peategelaseks on keskealine üksik naine Viivi, kes leiab ennast ootamatult olukorras, kus ta pole enam millegagi rahul: eraelu on täielik ebaõnnestumine, lootus armastust leida kustumas, igapäevane töö näib mõttetu, vanust juba kah omajagu. Ühel hommikul ärkab Viivi aga üles ning leiab enda kõrvalt voodist ühe mehe… Kes see mees on või kus ta sinna sai, see kõik vajab lähemalt uurimist.

Mart Kivastik ja Tor Hrafnsson Tulinius
Mart Kivastik ja Tor Hrafnsson Tulinius

Peaosi mängivad Katariina Unt ja Ivo Uukkivi. Teistes osades Tiit Sukk, Ita Ever, Katrin Pärn, Mari-Liis Lill, Ain Mäeots, Hannes Kaljujärv, Tiit Palu, Tõnu Oja jt.

Filmi stsenarist ja režissöör on Mart Kivastik, operaator Elen Lotman, kunstnik Toomas Hõrak, produtsent Anneli Ahven. Tootja Kopli Kinokompanii.

Filmi valmimist toetavad Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Tartu Filmifond, Islandi Filmifond ja  Islandi Tagasimakse Fond, filmi telepartner on TV3.

Eestis toimusid filmi võtted oktoobris-novembris 2015.

“Õnn tuleb magades” jõuab kinodesse alates 12. oktoobrist 2016.

Head Uudised GoodNews