1. Avaleht
  2. Haridus
  3. Järveküla kool sai nurgakivi
Järveküla kool sai nurgakivi

Järveküla kool sai nurgakivi

Foto: Tiit Mõtus
Foto: Tiit Mõtus

Täna asetasid Rae vallavanem Mart Võrklaev ning Nordeconi juhatuse esimees Jaano Vink nurgakivi Rae vallas Järveküla Kooli ehitusele. Järveküla kool ehitatakse kolmest omavahel ühendatud osast: algklasside maja, aatrium koos söökla ja aulaga ning põhikooli osa koos spordikompleksi, huvialakooli ja raamatukoguga.

„Demograafiliste protsesside vastu ei saa – kus on pered ja lapsed, tuleb ehitada koolimaju.

Järveküla Kooli ehitus on Rae vallale väga suur ja oluline sündmus, sest meie kogukond saab juurde moodsa hariduskeskuse koos spordikompleksiga,“ rääkis Rae vallavanem Mart Võrklaev. „Oleme koolimaja projekteerides silmas pidanud, et Järveküla Kool oleks kasulik ka ümberkaudsetele inimestele, kes saavad siia tulla nii jõusaali kui palli mängima, ujuma või harrastama kergejõustikualasid,“ lisas Mart Võrklaev.

Nordecon ASi juhatuse esimehe Jaano Vingi sõnul on hoone välisilme küll vaoshoitud, kuid see on vaid pealmine kiht. „Haridus on protsess – pidev õppimine, täiendamine ja areng. Uued teadmised ladestuvad kihtidena, kattes üksteist – see maja siin saab olema nagu sibul – väga mitmekihiline ja pealt isegi kullakarvaline, kui päike klaasides peegeldub,“ sõnas Jaano Vink. „Rae vald on teistelegi kasvavatele valdadele eeskujuks, et on võtnud ette suure töö ja investeerib tulevikku, ehitades perspektiivi ja kogukonna vajadusi silmas pidades. Nordecon teeb omalt poolt parima, et Eesti tulevikul oleks siin majas hea ja mugav laduda oma haridusele alusmüür.“

„Järveküla Koolis saab olema tähelepanu uurival õppel. Meie õpilased on avatud meelega suhtlejad, uudishimulikud mõtlejad, eneseteadlikud ning loovad, kes julgevad riskida ja vastutada tulemuste eest. Õppimine on elustiil kogu kollektiivi jaoks. Õpetaja on õpilase jaoks mentor, suunaja ja õpipartner,“ sõnas Järveküla Kooli direktor Mare Räis.

Järveküla Kooli projekti on teinud SWECO Projekt AS, vastutav arhitekt on Ahti Kooskora. Meeskonda kuulusid arhitektid Maret Volens, Andres Volens, Loona Kikkas, Erko Luhaaru ja Peep Urb. Koolihoone sisearhitektid on Margit Teikari ja Tuuli Trei. Kooli ümbruse on planeerinud maastikuarhitekt Piret Kirs.

VAATA VIDEOT!

VAATA GALERIID!
Fotod: Tiit Mõtus

Head Uudised GoodNews