1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Muusika
  4. Jõhvi Kontserdimajas kuulutatakse 29. novembril välja “Virumaa Noor Muusik 2022”
Jõhvi Kontserdimajas kuulutatakse 29. novembril välja “Virumaa Noor Muusik 2022”

Jõhvi Kontserdimajas kuulutatakse 29. novembril välja “Virumaa Noor Muusik 2022”

Selgitamaks välja Virumaa säravaimad noored muusikatalendid, toimub 29.11 Jõhvi Kontserdimajas Virumaa muusikakoolide vaheline konkurss “III Virumaa Noor Muusik 2022” tiitlile. Konkurssi korraldab Muusikute fond PLMF ning sündmus on publikule vaba sissepääsuga.

“On hea meel, et saame Virumaa elanikele pakkuda võimalust kohtuda nii Eesti parimate muusikute kui ka kohalike talentidega”, ütleb Virumaa konkursi ellukutsuja Pille Lill. “Rõõmustav, et osalejaid on rohkem kui eelmisel aastal, mis teeb konkurentsi veelgi tugevamaks.“

Konkurss on mõeldud Virumaa muusikakoolide õpilastele eesmärgiga tunnustada Virumaa noori muusikatalente ja nende õpetajaid. Laiemaks eesmärgiks on klassikalise muusika õppe populariseerimine Virumaal.

Foto: Muusikute fond PLMF

Konkursi eelvoor toimub esmaspäeval, 29.11 kell 17.30, Jõhvi Kontserdimaja Kammersaalis ning kell 19 algaval kontserdil esinevad konkursi finalistid ja toimub autasustamine. Auhinnatseremoonia lõppeb kontserdiga žüriiliikmetelt, kelle esituses kõlavad Tšaikovski, Saint-Saëns, David jt. Konkursi žürii koosseisu kuuluvad sopran Pille Lill, viiuldaja Sigrid Kuulmann, trombonist Andres Kontus ja pianist Ralf Taal.

Konkursil osalevad Jõhvi Muusikakoolist 14-aastane kitarrist Georgi Samarski, Narva Muusikakoolist 13-aastane laulja Beatrice Huber, Narva-Jõesuu Laste Muusika- ja Kunstikoolist 14-aastane saksofonist Ilja Poskin, Iisaku Kunstide Koolist 13-aastane pianist Tihon Altorv, Ahtme Kunstide Koolist 11-aastane pianist Karolina Sergejeva ja 10-aastane laulja Emilia Lebedeva, Viru-Nigula valla Muusikakoolist 9-aastane pianist Keitrin Peetso, Kadrina Kunstide koolist 17-aastane pianist Nadiia Balakar ja 15-aastane pianist Veronika Balakar ning Rakvere Muusikakoolist 14-aastane trombonist Kerdu Prits.

Virumaa festival jätkub 4.12 Pajusti Klubis kell 15 ning Viru-Nigula Rahvamajas kell 17, kus esinevad sopran Kristina Vähi, bariton Aare Saal, bass-bariton Pavlo Balakin, neid saadab pianist Piia Paemurru. Kõlab Mozarti, Rossini, Schuberti, Caccini, Francki, Adami, Ojakääru jt muusika.

  • Festivali lõppkontsert toimub Kadrina Rahvamajas kell 18. Esinevad trompetist Neeme Ots, akordionist Mikk Langeproon ja pianist Marko Martin. Kavas on Liszt, Eller, Haydn, Händel, Bach, Vivaldi, Arban, Monti jt.
Head Uudised GoodNews