1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. FOTOD I Jüri päästekomando sai nurgakivi
FOTOD I Jüri päästekomando sai nurgakivi

FOTOD I Jüri päästekomando sai nurgakivi

Eile paigaldati Jüri uue päästekomando nurgakivi. Lisaks komandohoonele ehitatakse kinnistule päästjate tarvis treeningtorn ja abihoone. Kompleks valmib 2024. aasta suvel.

Foto: Riigi Kinnisvara, Marko Mumm

Jüri päästekomando hakkab paiknema Jüri alevikus aadressil Talli 4. Uude kompleksi kolivad praegu Assakul paikneva päästekomando töötajad. Päästjad saavad uue komandoga kaasaegsed töötingimused ning rohkelt ruumi treeninguteks ja väljaõppeks.

Lauri Läänemets. Foto: Riigi Kinnisvara, Marko Mumm

Siseminister Lauri Läänemetsa sõnul on kaasaegse varustuse ja ruumidega komandohoone üheks päästjate motivatsiooni hoidmise aluseks, et rasket ja vastutusrikast ametit pidada. „Jürisse uue komandohoone ja kutseliste päästjate keskuse loomine on oluline ka kogukonna turvalisuse vaatest – Tallinna külje all asuvas Rae vallas on elu kiirelt arenenud ning sellega peab kaasas käima turvalisuse tagamine. Tean, et seni Assakul tegutsenud päästjad on tõelised kogukonnahinged ja olen täiesti kindel, et nad toovad selle energia nüüd ka uude asukohta, suutes pakkuda kohalikele erinevaid koolitusi ning kaasata lapsi ja noori, et juba varakult õpetada erinevaid ennetustegevusi,“ sõnas Läänemets.

Jürisse uue komandohoone ja kutseliste päästjate keskuse loomine on oluline ka kogukonna turvalisuse vaatest.

Foto: Riigi Kinnisvara, Marko Mumm

Rae abivallavanema Tanel Tammela sõnul on suur rõõm, et päästjad saavad uue ning kaasaegse sisseseadega hoone. „Päästjate kohalolu ja lähedus on turvalisuse tagamiseks tähtis nii Rae vallale kui naabervaldadele,“ lisas Tammela.

Foto: Riigi Kinnisvara, Marko Mumm

„Kaasaegne päästekomando, -riietus ja -tehnika tõstab päästetööde tõhusust ning seeläbi mõistagi ka ohutust ühiskonnas. Inimtihedus Tallinna lähedastes asulates Tartu maantee ääres kasvab pidevalt ja uus Jüri päästekomando annab meile võimaluse olla inimestele lähemal tööks sobivates tingimustes. Samuti lisab igasuguse kriisi ajal turvalisust statsionaarse generaatori olemasolu. Ootame Jüri komando valmimist pikisilmi,“ sõnas Päästeameti peadirektor Margo Klaos.

Kaasaegne päästekomando, -riietus ja -tehnika tõstab päästetööde tõhusust ning seeläbi mõistagi ka ohutust ühiskonnas.

Foto: Riigi Kinnisvara, Marko Mumm

Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimees Kati Kusmin märkis, et viimastel aastatel on olnud rõõm teha Siseministeeriumi ja Päästeametiga koostööd mitmete ühiskondlikult oluliste hoonete juures üle Eesti. “Jüri päästekomando uues hoones saavad väärika töökeskkonna inimesed, kes iga päev seisavad selle eest, et meil kõigil oleks kindel ja turvaline elukeskkond. Mul on hea meel, et saame aidata kaasa niivõrd olulise kompleksi valmimisele Rae vallas,” ütles Kusmin.

Foto: Riigi Kinnisvara, Marko Mumm
  • Jüri päästekomando kompleks valmib 2024. aasta suvel. Komandohoone suurus on 850 m2, abihoone 273 m2 ja treeningtorn 85 m2.
Head Uudised GoodNews