Avaleht Poliitika Keskerakond soovib muuta Eesti hambaravitoetuste süsteemi
Keskerakond soovib muuta Eesti hambaravitoetuste süsteemi

Keskerakond soovib muuta Eesti hambaravitoetuste süsteemi

Uuring_valimiste eel on populaarseimaks parteiks tõusnud KeskerakondRiigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas tänasel parlamendi täiskogu istungil seadusmuudatuse, mis võimaldaks töövõimetus- ja vanaduspensionäridel, kes proteetilist ravi ja hambaproteese ei vaja, kasutada proteesihüvitiseks ettenähtud summat oma hammaste raviks.

„Eesti tänase hambaravitoetuste süsteemi kohaselt hüvitab riik töövõimetuspensionäridel või üle 63-aastastele vanaduspensionäridel üks kord kolme aasta jooksul hambaproteeside eest tasutud summa 255,65 euro ulatuses. Meie ettepanek on aga, et antud summat võiks lisaks proteesimisele kasutada ka teiste hambaraviteenuste tarbeks,“ sõnas Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Viktor Vassiljev.

Saadiku sõnul on taolisel muudatusel ka väga lihtne põhjendus. Nimelt on tänastel pensionäridel üha sagedamini suus oma hambad, mitte proteesid. See tähendab, et nimetatud vanusegrupi vajadus hambaravi järele on suurem kui vajadus proteeside järele.

„Vastupidiselt vanuritele, kes jõudsid pensioniikka kümmekond aastat tagasi, on praegustel pensionäridel üha sagedamini suus oma hambad, mitte proteesid. Peame toetuseid jagades sellega ka arvestama. Arvestades hambaraviteenuste suhteliselt kõrget hinda, on selge, et kõik abivajajad ei saa Eestis endale hambaraviteenust lubada. Astume sammu inimeste poole ja lubame neil hüvitist kasutada ka hambaraviks,“ lõpetas Viktor Vassiljev.

Riigikogus seaduse vastuvõtmiseks on vajalik poolthäälte enamus. Eelnõu jõustuks 1. jaanuaril 2017. aastal.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga