Home Eesti elu KESKKOND I eCoop hakkab kilekotte kokku koguma
KESKKOND I eCoop hakkab kilekotte kokku koguma

KESKKOND I eCoop hakkab kilekotte kokku koguma

Alates 1. septembrist saavad eCoopi kliendid tagastada kullerile puhtaid kasutatud kilekotte ning väikseid kilekotte, mis suunatakse ettevõtte poolt nõuetele vastavalt ümbertöötlemisse.

Coop Eesti e-kaubanduse juhi Mait Mäesalu sõnul on kilekotist saanud keskkonnavaenulikkuse sümbol, kuigi selle tootmine ja korrektne ümbertöötlemine on näiteks paberkoti tootmisest kordades keskkonnasõbralikum. „Kilekott on toidukauba transportimisel hügieeni tagamisel võtmetähtsusega, kuid keskkonnahoid selle kõrval veelgi olulisem, mistõttu oleme otsustanud pakkuda klientidele võimaluse tagastada kõik puhtad kilekotid, et need leiaksid tee ümbertöötlemisse,“ ütles Mäesalu.

Mäesalu sõnul on just e-kaubanduses räägitud palju ka kilekoti kasutamise alternatiividest, kuid näiteks paberkoti kasutamine on vihmase ilma või jahutatud kaupade transportimisel riskantne, kuna võib vettida ja puruneda, rääkimata paberkoti tootmisega kaasnevast metsaraiest. „Arutluse all on olnud ka papp- ja plastikkastide kasutamine, ent meie töö on toidukaup viia ukseni ka siis, kui klient elab näiteks liftita maja 5. korrusel,“ põhjendas Mäesalu.

„Seepärast olemegi nii toiduhügieeni, praktilisuse ja keskkonnasõbralikkuse eesmärgil tarnida kaupa edasi kilekottides ning need kliendi soovi korral võtta tagasi ümbertöötlemisse,“ ütles Mäesalu.

eCoop on ainus toidu e-pood Eestis, mis toob toidu tasuta koju või toidukappi ning pakub lisavõimalusena valida videoretsepti, mille komponendid saab paari hiireklipiga koju tellida ning vaadata seejärel videojuhist toidu valmistamisest.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *