Avaleht Eesti elu Kiirabibrigaadid panevad Haapsalu kesklinnas oskused proovile
Kiirabibrigaadid panevad Haapsalu kesklinnas oskused proovile

Kiirabibrigaadid panevad Haapsalu kesklinnas oskused proovile

Haapsalus algab 9. juulil Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Terviseameti koostöös korraldatav kahepäevane, ligi 180 osavõtjaga V Eesti Kiirabi Liidu simulatsiooniõppus, mille käigus panevad kiirabibrigaadid ennast proovile erinevates erakorralistes olukordades ning mille eesmärk on tõsta kiirabis töötava personali kompetentsust ning tõhustada kiirabiteenuse kvaliteeti. Esimest korda korraldatakse õppus linnakeskkonnas, kõik on oodatud kiirabimeeskondadele kaasa elama.

Õppusel osalevad kiirabibrigaadid lahendavad kiirabi igapäevatöös ettetulevaid situatsioone. “Kiirabibrigaadidel tuleb elustada, aidata ägeda südame- ja veresoonkonna haigestumise, traumade ning muude erakorraliste olukordade korral,” rääkis õppuse peakorraldaja, Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja dr Arkadi Popov ning lisas: “Selliseid õppusi korraldatakse kiirabiteenuse kvaliteedi tõhustamiseks ja kiirabisüsteemis töötavate inimeste motivatsiooni tõstmiseks, aga ka erakorralise meditsiini populariseerimiseks.”

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna peaspetsialisti Kalev Pahla sõnul on antud simulatsiooniõppus eriline, sest see on üles ehitatud kutsemeisterlikkuse formaadis, mis tähendab, et erinevate kiirabibrigaadi pidajate brigaadid lahendavad praktiliste tegevuste käigus väga erinevaid situatsioon-ülesandeid. “Õppuse ülesanded on üles ehitatud selliselt, et need sisaldavad kiirabibrigaadi jaoks tegutsemist kannatanute abistamisel väga erinevates, paljudel juhtudel ka kriitilistes olukordades,” ütles Pahla.

Õppus võimaldab hinnata ja võrrelda ühe ning sama ülesande lahendamise situatsioonis võistluses osalevate erinevate kiirabibrigaadide liikmete tegutsemist, ning teha seejärel koondanalüüsi läbi järeldusi, millistes kiirabilistes olukordades on vajalik edaspidi rohkem keskenduda kiirabipersonali kompetentsi tõstmisele. “Samuti saame infot selle kohta, mis valdkonnas tuleb panna rohkem rõhku kiirabitöötajate koolituste korraldamisele ning ühtlustada kiirabi standardeid läbi ühtsete teenuse kvaliteedi-indikaatorite ning kiirabi tegevus- ja ravijuhiste uuendamise ning nende kinnitamise töö-alaseks järgimiseks kõigile riigis tegutsevatele kiirabibrigaadidele,” selgitas Pahla.

Õppuse järeldustest tekivad väljundid, mida rakendatakse igapäevatöös ning see loob täiendavad eeldused kiirabitöötajate kompetentsuse ning kiirabiteenuse kvaliteedi tõusuks kogu riigis. Simulatsioonipäeva lõpus toimub õppuse arutelu, millest võtavad osa kõik hindajad ja kiirabibrigaadide liikmed.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga