1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Kinodesse jõuab auhinnatud lühifilmide kogumik “Kadumise lühikursus” 
Kinodesse jõuab auhinnatud lühifilmide kogumik “Kadumise lühikursus” 

Kinodesse jõuab auhinnatud lühifilmide kogumik “Kadumise lühikursus” 

„Kadumise lühikursus“ on filmikassett, mis linastub kinodes alates 4. aprillist. Selle moodustavad viis filmi ja viis erilist režissööri, kes viivad vaatajad vesternist kosmoseni.

Kodumaised lühifilmid ilmusid kogumikuna viimati aastal 2020, seega on nüüd taas hea võimalus teha uuematest lühikatest omanäoline valik ja tuua see ühe tervikuna kinoekraanile. “Kadumise lühikursusel” leiab liigutavat draamat, aga ka nalja ja märulit. Lisaks on näha uudset vormi ning eksperimenteerimist muusika ja tantsuga. Selle mitmekesisuse seob tervikuks filmide tegelaste hingedes pakitsevad inimlikud soovid läheduse, kuuluvustunde ja lootuse järele.

Kasseti avab Madli Lääne lühi-eksperimentaalfilm “Kallid reisijad”. Oma filmis on Madli Lääne ühendanud inimeste üksinduse, igatsuse, hirmud ja ihad koreograafilis-visuaalseks teoseks, omamoodi hümniks lähedusvajadusele. Kõigile tuttav olukord – juhuslikud füüsilised kokkupuuted ühistranspordis, võõrad inimesed, võõraks jäänud inimesed, kõik omal viisil inimlikku kontakti otsimas. “Kallid reisijad” esilinastus möödunud aastal Palm Springsi filmifestivali ShortFest rahvusvahelises võistlusprogrammis.

Eeva Mägi “3. oktavi F” Foto: Kaader filmist

Eeva Mägi ooper-vestern “3. oktavi F” on ilmselt esimene sedalaadi katsetus Eesti filmis. See on julge ja stiliseeritud lugu, mis jutustab purunenud perekonnast, kättemaksust ning vastuseisust naistevastasele ebaõiglusele. Film võitis PÖFF Shortsi rahvuslikus võistlusprogrammis parima filmi auhinna.

Tõnis Pilli “Sinine” nomineeriti aastal 2021 EFTA-le parima stsenaariumi, naisnäitleja, lühifilmi ja helirežii kategoorias ning jõudis kinolinale PÖFF Shortsil. Filmis ristuvad kahe võõra inimese teed autoõnnetuses. Samal ajal kui mees üritab leida viisi olukorra lahendamiseks, hakkavad minevikukildudest välja joonistuma naisega juhtunud traagilised sündmused.

“Triivides kaugusse” on psühholoogiline triller-draama, mis räägib loo kahe inimese lahkukasvamisest, mis leiab aset valeliku välismaailma ja ebakindla sisemaailma kokkupõrkel. Filmi autoriks on Rebeka Rummel. Rebeka on nostalgilise, kuid ühtaegu värske tunnetusega režissöör, kelle käekirja iseloomustab inimhinge siseheitluste portreteerimine ning elu vastuolude uurimine.

„Heiki teisel pool“ on must komöödia 23-aastasest Heikist, kes heidab oma hiljuti lahkunud vanaisa kodus aset leidval hoogsel peol ootamatult hinge ning leiab end teispoolsusest, kus peab silmitsi seisma surma tagajärgedega. Lavastaja Katariina Aule võitis eelmisel aastal Cannes’is aset leidval rahvusvahelisel konkursil Young Directors Award žürii eriauhinna lühifilmide kategoorias. Samuti valiti film Ameerikas menukale žanri filmidele keskenduvale Beyond Festivalile ning San Diego filmifestivali lühifilmide võistlusprogrammi, hiljuti osutus “Heiki teisel pool” valituks mainekale Tampere filmifestivali Generation XYZ võistlusprogrammi.

Filmide peaosades astuvad üles publiku poolt armastatud näitlejad nagu Priit Võigemast, Julia Aug, Tambet Tuisk, Martin Veinman, Kristiina Hortensia Port, Ken Rüütel.

  • “Kadumise lühikursus” on kinodes alates 4. Aprillist.

Head Uudised GoodNews