1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Teater
  4. Kinoteater esitleb: laval ainult tüdrukud! “Võidab see, kellel on kõige hullem mees!”
Kinoteater esitleb: laval ainult tüdrukud! “Võidab see, kellel on kõige hullem mees!”

Kinoteater esitleb: laval ainult tüdrukud! “Võidab see, kellel on kõige hullem mees!”

Kinoteater esitleb laval ainult tüdrukud Võidab see, kellel on kõige hullem meesPiret Krumm ja Katariina Tamm etendavad pihtimuslikku teatrilavastust “Võidab see, kellel on kõige hullem mees”.

Suure publikuhuvi tõttu jätkavad Piret Krumm ja Katariina Tamm alates jaanuarist pihtimusliku teatrilavastuse „Võidab see, kellel on kõige hullem mees“ mängimist kinos Sõprus. Tegijad lubavad ka, et elu on läinud edasi ja põhjust on teha ka uusi nalju.

“Võidab see, kellel on kõige hullem mees” räägib autorite sõnul sellest, mis tunne on olla Eestis 24-aastane vallaline naine. Sketšide, lugude ja omavaheliste dialoogide kaudu vaatavad Piret ja Katariina irooniliselt tagasi juhtumistele oma elus ning suhetele meestega, kelle definitsioon tänapäeval järjest ähmasemaks muutub. Teisalt kirjutab aga teatrikriitik Veiko Märka: „Ehkki naiste probleemidele keskenduv, on „Võidab see …“ täiesti arusaadav ka igale mehele, kes tunneb lähemalt kas või ühte naist.“ („Eesti mees – nii halb, et peaaegu hea“, Eesti Ekspress 9.11.2013)

Teine esineja Katariina Tamm toob välja, et pihtimuslik žanr algas kunstis tegelikult juba püha Augustinusega ning tipnes nüüd hiljuti Maire Aunaste raamatuga “Viis aastat peidus”, mis räägib teatavasti teletähe juhtumistest Ameerikas.

“Tükki on kogutud halenaljakaid juhtumeid meie enda ja meie sõprade elust”, ütleb Katariina.

“Ongi kõik. Seal on nalja, on eneseirooniat, on otsimist ja on leidmist. On meeleheidet, hüsteeriat, enesevigastamist, erootilist kurbmängu ja seksistlikku huumorit. Süntees maailmavalust ja selle parandamisest, ennekõike puhas ja toores janu lunastuse järele. Sest just seda me teeme: asetame jalg jala ette. Tõstame veel kord pilgu uriseva ja naeratava maailma poole. Andku jumal meile andeks,“ mõtiskleb Piret selle üle, mida elus ja laval üle elada tuleb.

Ka tükki lavale seadnud Diana Leesalu ja Paavo Piigi sõnul ei olegi sellel päriselt žanri – tegu on umbes tunniajase seguga püstijalakomöödiast, estraadist, dokumentaalteatrist.

“Võidab see, kellel on kõige hullem mees” on Kinoteatri lavastus. Kinoteater on sõprade rühmitus, mis on varem välja toonud nelja mehe “Püstijalukomöödia” (2011) ning Henrik Kalmeti ja Jörgen Liigi stand-up kavasid (2012).

Piletitinfo SIIN!

Head Uudised GoodNews