1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Kooriühing korraldab noorte dirigentide kontserdi
Kooriühing korraldab noorte dirigentide kontserdi

Kooriühing korraldab noorte dirigentide kontserdi

Eesti Kooriühing korraldab 16. juunil Tallinnas noorte dirigentide kontserdi.

Metodisti kirikus toimuval kontserdil esinevad säravad noored interpreedid: Mari Kalling Tallinna Toomkooli mudilaskooriga, Oliver Povel-Puusepp Eesti Rahvusraamatukogu naiskooriga, Priit Rusalepp Tapa linna orkestriga ja Valter Soosalu kammerkooriga Kolm Lindu.

Mari Kalling (s 1989) on laulnud kammerkooris Collegium Musicale ja ansamblis Vox Clamantis. Ta töötab Tallinna Toomkoolis muusikaõpetajana ning mudilaskoori ja lastekoori dirigendina, samuti juhatab segakoori Uue Maailma Koor.

Priit Rusalepp (s 1988) töötab Tapa linna orkestri dirigendina, Vanemuise Sümfooniaorkestri trompetirühma kontsertmeistrina ja Ülenurme muusikakoolis trompetiõpetajana.

Oliver Povel-Puusepp (s 1992) on juhatanud Saue poistekoori. Praegu juhatab rahvusraamatukogu naiskoori, Paldiski segakoori ja Eesti Üliõpilaste Seltsi meeskoori. Ta laulab Eesti Rahvusmeeskooris ja kammerkooris Collegium Musicale.

Valter Soosalu (s 1992) töötab dirigendina kammerkooris Kolm Lindu ja Vanemuise teatri segakooris, samuti tegutseb koormeistrina ja tenorisolistina. Ta on VI Eesti noorte koorijuhtide konkursi võitja ja Eesti Kooriühingu 2014. aasta noore dirigendi preemia laureaat. Selle suve lõpuks on ta juhatanud kolmel laulupeol: 2019. aasta pidudel Tartus ja Tallinnas ning 2017. aasta noortepeol. Selle kõige kõrvalt tegutseb ka rokkbändiga Põhja Konn.

Kontserdi kunstiline juht on Raul Talmar.

See on juba viies kontsert sarjas “Noored juured”, mille eesmärk ongi leida ja toetada andekaid noori dirigente ning anda publikule võimalus nende loominguga tutvuda.

Head Uudised GoodNews