Avaleht Eesti elu KRIISIPAKETT I Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketi maht on kokku 25 miljonit eurot
KRIISIPAKETT I Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketi maht on kokku 25 miljonit eurot

KRIISIPAKETT I Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketi maht on kokku 25 miljonit eurot

Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketi maht on kokku 25 miljonit eurot. Taotlusi hakatakse vastu võtma 8. mail.

Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketi suurus on kokku 25 miljonit eurot.

Eesmärk on anda koroonakriisist tingituna erakorralist abi järgmiselt:

  • organisatsioonide tegevuse katkemisega kaasnenud juba tehtud kulude ja eesolevate möödapääsmatute kulude kompenseerimiseks taotlusvoorudest ning muud kulud, sh reserv – ligi 20 miljonit eurot;
  • toetada vabakutselisi loovisikuid, treenereid ning laulu- ja tantsupidude liikumises osalevate kollektiivide juhte – üle 5 miljoni euro.

Maksimaalselt suurele ringile taotlejatele on loodud võimalikult sarnased kriteeriumid ja nõuded. Meetmeid luues püüti katta võimalikult suurt osa loomesektorist, et hõlmatud oleks maksimaalselt lai osa loomemaastikust, arvestades seejuures sektorite eripäradega. Toetusvõimalused on loodud laiale asutuste ja tegijate ringile alates mäluasutustest ja etenduskunstidest, muusikavaldkonna korraldajatest ja tugistruktuuridest ning lõpetades kujutava kunsti näituseasutuste ja teenusepakkujate või disainivaldkonna mikroettevõtetega. Kaasatud on loomesektori väärtusahelate kaugemaid osi, tugistruktuure, muusika valdkonnas, mis annab tööd muudele sektoritele. Toetused on mõeldud väga laiale ringile taotlejatele, nii riiklikule kui ka munitsipaal- ja erasektorile. Ministeeriumi lehel palutakse tutvuda täpsete tingimustega iga valdkonna taotlusvooru juures.

Valdkonnad, nende abimeetmete mahud ja lingid täpsete tingimuste juurde:

Taotluste vastuvõtmine käib Toetuste Menetlemise Infosüsteemi kaudu, kui ei ole ette nähtud teisiti (loometoetused). Vooru tingimuste ja muude sisuliste küsimustega palutakse pöörduda sisunõunike poole.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga