Avaleht Loomad Kristina Mering: farmiloomade heaolu on meie ühiskonnas väga emotsionaalne ja polariseeriv teema, mis vajab kainet ja pragmaatilist arutelu
Kristina Mering: farmiloomade heaolu on meie ühiskonnas väga emotsionaalne ja polariseeriv teema, mis vajab kainet ja pragmaatilist arutelu

Kristina Mering: farmiloomade heaolu on meie ühiskonnas väga emotsionaalne ja polariseeriv teema, mis vajab kainet ja pragmaatilist arutelu

Täna kell 18.00 esineb Rahvusraamatukogus Kristina Mering ettekandega loomatööstuse olukorrast Eestis. Ettekanne annab ülevaate peamistest heaoluprobleemidest tööstusfarmides ning toob välja põhjused, miks need meie tähelepanu ja sekkumist väärivad.

“Farmiloomade heaolu on meie ühiskonnas väga emotsionaalne ja polariseeriv teema, mis vajab kainet ja pragmaatilist arutelu,” sõnas loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad asutaja Kristina Mering, kes on põllumajandusloomade kaitsega Eestis tegelenud juba 14 aastat.

Meringu sõnul peetakse Eestis keskmiselt 16 miljonit farmilooma, kellest valdav enamus veedab oma elu kitsastes puurides. Muuhulgas püstitab Mering oma ettekandes küsimuse: kui farmis on näiteks 10 000 looma, siis mida see tähendab iga looma heaolule? Kas seadust on võimalik järgida?

Lisaks loomade heaolule tuleb juttu ka rahvatervisest ja tööstusfarmide negatiivsetest keskkonnamõjudest. Mering kutsub kõiki neil teemadel kaasa rääkima ja lahendusi otsima, öeldes, et “Eesti inimesed hoolivad loomadest väga ning ootame üritusele nii noori kui ka vanemaid loomasõpru üheskoos teemat mõtestama.”

Nähtamatud Loomad on loomakaitseorganisatsioon, kes teeb tihedat koostööd ka Eesti Loomakaitse Seltsi ning Veterinaar- ja Toiduametiga, et vähendada põllumajanduses peetavate loomade kannatusi. Organisatsiooni peamisteks eesmärkideks on puurikanade heaolu parandamine, karusloomafarmide keelustamine ja liigse lihatarbimise vähendamine.

Täna kell 18.00 Rahvusraamatukogu Kuppelsaalis toimuv üritus on kõigile tasuta.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga