Avaleht Eesti elu KÜLAS AUSTRIA SUURSAADIK! Austria uus suursaadik väisas Lääne-Virumaad
KÜLAS AUSTRIA SUURSAADIK! Austria uus suursaadik väisas Lääne-Virumaad

KÜLAS AUSTRIA SUURSAADIK! Austria uus suursaadik väisas Lääne-Virumaad

Maavanem Marko Torm (paremal) kinkis teda külastanud suursaadikule kohaliku ettevõtte Liliina linasest materjalist hommikumantli Foto Kristel Kitsing
Maavanem Marko Torm (paremal) kinkis teda külastanud suursaadikule kohaliku ettevõtte Liliina linasest materjalist hommikumantli
Foto: Kristel Kitsing

14. oktoobril külastas Austria Vabariigi uus suursaadik Eestis Doris Danler Lääne-Viru maavanem Marko Tormi ning kohtus Estonian Cell ASi juhtkonnaga.

Maavanem Marko Torm tutvustas Doris Danlerile maakonna haldusterritoriaalset korraldust ja rääkis maakonna eripäradest. Üheskoos arutati turismi, kultuuriürituste, kõrghariduse, põllumajanduse ja pagulastemaatika üle ning  kaardistati koostööpunkte.

Maavanem Marko Torm pidas märgiliseks, et suursaadiku poolt valiti Lääne-Virumaa teise maakonnana külastuse vääriliseks. „Nii Estonian Cell Austria investorite investeeringuobjektina kui ka maakond oma eripäradega mängisid siin kindlasti suurt rolli. On suurepärane näha erilisi inimesi toimetamas oma riigi nimel ja usun, et koostöö Austria suursaatkonnaga läheb meil aina paremaks ning sellest koorub välja ka praktiline kasu meie maakonna erinevate valdkondade esindajatele. Eeskätt pean silmas turismi- ja kultuuritemaatikaid. Sisuliselt leppisime juba kokku saatkonnapoolse kultuuridessandi meie järgmise suve Baltoscandali teatrifestivalile. Samuti püüame olla saadiku ja saatkonna kaudu atraktiivsed ja nähtavad ka võimalikele lisainvesteeringutele maakonda,“ sõnas Torm.

Maavanema sõnul jäi saadik külastusega väga rahule 

Päeva teisel poolel siirdus suursaadik Rakverest edasi Kundasse, kus tal olid kohtumised kokku lepitud Estonian Cell ASi juhtkonnaga.  Nimelt on AS Estonian Cell viimaste aastakümnete suuruselt teine välisinvesteering Eestisse. Tühjale platsile rajatud puitmassitehase investeeringu algmaksumus oli 153 miljonit eurot ja ettevõtte ainuomanik on Austria päritolu Heinzel Holding GmbH.

Estonian Cell Asi juhatuse liige Siiri Lahe märkis, et Doris Danler oli väga huvitatud tehase käekaigust ja väljakutsetest energiamaastikul ning lubas omalt poolt toetada ettevõtte valupunktide kommunikeerimist kohtumistel erinevate ministeeriumite esindajatega.

Doris Danler on Austria Vabariigi suursaadik Eestis alates septembrist 2015. Ta on õppinud Innsbrucki Ülikoolis politoloogiat ning lõpetas selle 1993. aastal kiitusega. Ta on töötanud Austria Rahvusringhäälingus (ORF) ning vabakutselise ajakirjanikuna Nigeerias. 1997. aastal asus ta tööle Austria välisministeeriumisse.

Töökohustused on teda viinud Nairobisse, Damaskusesse ja Istanbuli, kus ta töötas Austria Kultuuriinstituudi direktorina kuni suursaadikuks määramiseni.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga