1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. GALERII I Lemmiklooma kirstudest ellujäämiskomplektideni: vaata, mida pakkusid noored Ülemiste keskuses toimunud õpilasfirmade laadal
GALERII I Lemmiklooma kirstudest ellujäämiskomplektideni: vaata, mida pakkusid noored Ülemiste keskuses toimunud õpilasfirmade laadal

GALERII I Lemmiklooma kirstudest ellujäämiskomplektideni: vaata, mida pakkusid noored Ülemiste keskuses toimunud õpilasfirmade laadal

Laupäeval Ülemiste keskuses toimunud õpilasfirmade laadal MEKA kogunesid ligi 200 noort üle Eesti, et tutvustada oma tooteid ja teenuseid ning praktiseerida müügioskusi. Õpilasfirmade laadal pakutu ilmestas, et noorte jaoks on keskkonnateemad südameasjaks.

Foto: Kalev Lilleorg

MEKA ellu kutsunud Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse noorte ettevõtlikkuse projektijuht Gerli Veeleid sõnas, et esimese MEKA korraldamise ajal ei toimunud noortele mõeldud laatasid eriti palju või need olid mõeldud ainult erinevates piirkondades kohalikele noortele osalemiseks. “Sealt tärkas ka meie soov pakkuda võimalust koguneda üle Eesti kokku ja seda juba suuremal pinnal, et kõik mugavalt ära mahuks. Nõnda pakume noortele võimalust suhelda klientidega näost-näkku, tutvuda teiste firmadega, tunnetada heas mõttes konkurentsi ning toetada alustavate ettevõtete müüginumbreid.”

Foto: Kalev Lilleorg

Veeleid lisas, et huvi MEKA vastu on olnud kõikidel aastatel väga suur. Õpilasfirma ei paku kõigest loomingulist väljundit, vaid annab olulised oskused, mida on tarvis elujõulise ettevõtte loomiseks. “Olgu selleks siis projekti- või ajajuhtimine, äriplaneerimine, läbirääkimisoskused, finantskirja- või müügioskused,” kirjeldas ta.

Foto: Kalev Lilleorg

Ülemiste keskuse turunduse ja vastutustundliku ettevõtluse valdkonnajuhi Tiia Nõmme sõnul oli tegemist olulise üritusega, kust hea õnne korral võib välja kasvada meie järgmine ükssarvik. Ta lisas, et aastast aastasse on näha, kuidas noorte jaoks on oluline mõelda keskkonnale meie ümber, olgu selleks siis riidejääkide taaskasutus või täidetavate deodorantide valmistamine. “Peame ettevõtjatena iga päev mõistma, kuidas meie vastutustundlikest valikutest ja tegudest sõltub jätkusuutlik elukeskkond.”

Peame ettevõtjatena iga päev mõistma, kuidas meie vastutustundlikest valikutest ja tegudest sõltub jätkusuutlik elukeskkond.

Vaata fotosid!

Head Uudised GoodNews