Avaleht Eesti elu Täna süüdatakse Tartu raekoja platsil esimene advendiküünal ja avatakse liuväli
Täna süüdatakse Tartu raekoja platsil esimene advendiküünal ja avatakse liuväli

Täna süüdatakse Tartu raekoja platsil esimene advendiküünal ja avatakse liuväli

Täna algab Tartus jõuluaeg – alates kella 10st ootavad külastajaid raekoja platsile kerkinud Valgusküla ning “Suudlevate tudengite” purskkaevu ümber asuv uisuväljak.

Neljal advendipühapäeval toimuvad raeplatsil traditsioonilised advendiküünla süütamise tseremooniad. Esimese küünla süütavad 27. novembril kell 17 Tartu linnapea Urmas Klaas, Tartu praost, Peetri koguduse õpetaja Ants Tooming ja Setomaa ülemsootska Anzelika Gomozova. Tänavune Tartu raekoja platsi jõulukuusk saabus kingitusena Setomaalt Rõsna külast.

Valguskülas ootavad külastajaid kohvi- ja piparkoogimüüjad, lõkkepajad, karussellid, saanisõidud ja ponid, multifilmipaviljon ning põhumaja. Selle aasta klaaspaviljonide sisustamisele on kaasa aidanud AHHAA teaduskeskus, EMÜ Limnoloogiakeskus, Päästeamet, Arhitektuurikool, Kõrgem Kunstikool Pallas, TÜ Tartu observatoorium, SA Tartu 2024, SA Kiusamisvaba Kool, TÜ ajakirjanduse ja kommunikatsiooni tudengid ja Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituut. Jõululinn pakub erinevaid töötubasid, mänge ja esinemisi, sh etteasteid ka neljajalgsetelt esinejatelt, kohtumisi lastekirjanikega ja palju muud põnevat. Uisuväljakul toimuvad uisutunnid ja -diskod ning traditsiooniks saanud uisuball. 10. detsembril toimub raekoja platsil talvine tantsupäev, mis toob kokku sadu rahvatantsijaid.

Valguskülla naaseb selgi talvel ka kanapere, kes kolib taas oma jõululinna kanalasse, mis on nende jaoks ühte paviljoni sisustatud Eesti Maaülikooli ja Eesti Loomakaitse Seltsi esindajate näpunäidete järgi. Neljast kanast ja ühest kukest koosnev kanapere jääb raeplatsile Valgusküla lõpetamiseni, vaid uusaastaöö veedavad nad vahepeal oma tavakodus Rahingel.

Valgusküla ootab kõiki linlasi ja külalisi raekoja platsile aega veetma kuni 8. jaanuarini, uisuväljak on avatud kuni 26. veebruarini.

  • Tartu Jõululinna programmiga saab lähemalt tutvuda SIIT!