1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Logi kogukonnasaun on kodanikualgatusel rajatud mereäärne avalik saun
Logi kogukonnasaun on kodanikualgatusel rajatud mereäärne avalik saun

Logi kogukonnasaun on kodanikualgatusel rajatud mereäärne avalik saun

15. detsembril avati linnahalli juures mere ääres Tallinna – Euroopa rohelise pealinna toetuse „Loome koos“ toel valminud Logi kogukonnasaun.

Foto: Rohelise pealinna büroo

Tallinna uusim, Logi kogukonnasaun on kodanikualgatusel rajatud puuküttega mereäärne avalik saun. Tallinn toetas selle ehitamist rohelise pealinna „Loome koos“ toetusest. „Hea meel, et rohelise pealinna toetusega on valmis saanud nii eriilmelisi projekte. Pikemaks ajaks jääb Tallinna ilmestama palju uut, mis on toonud linnaruumi rohelust ning rõhutanud elurikkuse ja jätkusuutlikku mõtteviisi olulisust, olgu selleks siis see sama kogukonnasaun, putukahotellid või elurikas haljastus,“ sõnas abilinnapea Vladimir Svet.

Hea meel, et rohelise pealinna toetusega on valmis saanud nii eriilmelisi projekte.

„Kõige olulisem on, et need projektid on meie enda linnaelanike loodud ehk siis linn on saanud just seda nägu, nagu inimesed seda soovivad näha,“ lisas ta.

Logi kogukonnasaun asub mere ääres linnahalli vahetus läheduses (aadressil Logi 13) ja selle juures on lisaks võimalused talisuplemiseks ja suvisel ajal ka muudeks vaba aja veetmise tegevusteks. Saun ise on avatud reedest pühapäevani. Toimides otseselt kohalike kogukonnaliikmete ja vabatahtlike toel, on saun suure sotsiaalse kaasatusega. Saun on ka kestlik: seda köetakse puukerisega ja seal puudub elektriühendus.

Foto: Rohelise pealinna büroo

„Logi saun on katse luua Tallinna mereäärde avalikku ruumi, mis toetab nii üksi- kui ka koosolemist, puhkamist ja tegutsemist. See pakub alternatiivi digielule, paneb märkama linnaloodust ja annab võimaluse mere ääres rohkem aega veeta,“ kirjeldasid Logi sauna rajajad MTÜ-st Kuum ja Külm.

Logi saun on katse luua Tallinna mereäärde avalikku ruumi, mis toetab nii üksi- kui ka koosolemist, puhkamist ja tegutsemist.

Tallinnal on eesmärk kaasata Euroopa rohelise pealinna aastal võimalikult laia ringi Tallinna ja Eesti inimesi ning mittetulundustegevuste toetus „Loome koos“ oli hea viis tallinlaste kestlikke ideid toetada. Kokku andis Tallinn „Loome koos“ toetust 48 projektile 1,2 miljonit eurot, et toetada elukeskkonda rikastavaid ja rohelust väärtustavaid ideid.

  • Logi kogukonnasauna avamisaegade ja kodukorra kohta leiab infot Logisaun.ee.
Head Uudised GoodNews