Avaleht Keskkond Loomakliinikud pakuvad soodsamat steriliseerimist
Loomakliinikud pakuvad soodsamat steriliseerimist

Loomakliinikud pakuvad soodsamat steriliseerimist

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) kutsub kõiki kassi- ja koeraomanikke oma lemmikuid viima steriliseerimisele ja kastreerimisele vältimaks soovimatuid järglasi, jooksuaja põhjustatavat stressi ja ebameeldivat käitumist. 24. veebruarist 31. märtsini pakuvad mitmed loomakliinikud üle Eesti tavapärasest soodsamalt steriliseerimist ja kastreerimist.

Loomad ei saa planeerida ega kontrollida järglaste saamist. Samuti ei oska nad tunda kurbust saamata jäänud pesakonna pärast. Kassid ja koerad toovad aastas ilmale kuni neli pesakonda, kus on keskmiselt viis poega. Loomaomanikul on kohustus leida kõikidele poegadele sobiv kodu. „Looma hülgamine ja abitusse seisundisse jätmine on keelatud loomakaitse seadusega ja karistatav kas rahatrahvi või vanglakaristusega. Kui sinu lemmikloom saab järglasi, siis ei saa kunagi olla täielikult kindel, et järglased satuvad hoolitsevasse ja vastutustundlikku perre. Võib juhtuda, et sinu lemmiku järglasest saab lõpuks kodutu loom. Hulkuvatel loomadel on keskmine eluiga palju lühem ning neid ähvardab tänavatel auto alla jäämise, haigestumise ja inimeste vägivallatsemise oht,” kommenteeris ELS-i otsese abistamise juht Carol Liaks.

Lisaks sellele, et steriliseerimine ja kastreerimine aitab ära hoida soovimatuid järglasi, muudab see positiivselt looma käitumist. Kastreeritud või steriliseeritud loomadel ei ole jooksuaega, nad ei erita lõhnu ega häälitse jooksuajale omaselt, ei meelita ligi võõraid loomi, reeglina ei märgista, hoiavad kodu ja püsivad territooriumil. Üldjuhul saavad kastreeritud või steriliseeritud loomad omavahel paremini läbi ja nende agressiivsus väheneb. Kastreeritud või steriliseeritud loomad võivad võtta kaalus juurde, kuid kaal on kontrollitav kindlate söögikordade kehtestamise ja loomaga aktiivselt aja veetmisega.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga