Avaleht Eesti elu Lõõtspillikuningas Karl Kikas valati pronksi
Lõõtspillikuningas Karl Kikas valati pronksi

Lõõtspillikuningas Karl Kikas valati pronksi

Täna avatakse Põlvas lõõtspillikuningas Karl Kikase pronksskulptuur.

Eesti Teppo-tüüpi lõõtsa tuntuks mänginud Karl Kikas on lõõtspillipealinn Põlva kesktänaval “silma peal” hoidnud juba 2014. aastast saati. Harrastuskunstniku Juhan Veini poolt loodud naivistlikus stiilis skulptuur Põlva kultuurikeskuse trepil on rahva poolt südamlikult omaks võetud ning aastaaegade vaheldudes ja tähtpäevade saabudes on talle ikka sobilikud peakatted ja sallid seatud.

Juba praegust skulptuuri avades ütles lõõtsakogukonna eestvedaja Heino Tartes, et unistuseks on pillimees kord ka ilmastikukindlamasse vormi valada. Selleks algatas Põlva Lõõtsaklubi üldrahvaliku korjanduse selles aasta alguses. Meie oma rahvuslik lõõtspill on rahva seas populaarne ning annetajaid oli rohkesti.

Koos korjandusega algatati ka skulptuuri ideekavandite konkurss, millele laekus neli tööd. Välja valiti skulptor Ekke Väli töö, mille pronksivalu valmistas Bruno Kadak.

Pronksskulpuur paigaldatakse poole samuti kultuurikeskuse treppidele, näoga vana kultuurimaja ehk praeguse raamatukogu poole. Skulptuurile tahetakse paigaldada ka muusikamäng, kus võib kuulda vanameistri pillilugusid tema enda esituses.

Karl Kikase pronksskuptuur avatakse laupäeval, 20. juulil kell 17.30, kui lõõtsakogukond on kogunemas pillipeole Harmoonika.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga