Avaleht Eesti elu Isejuhtiv buss hakkab Kadriorus huvilisi sõidutama
Isejuhtiv buss hakkab Kadriorus huvilisi sõidutama

Isejuhtiv buss hakkab Kadriorus huvilisi sõidutama

KUMUs tutvustati 19. juulil Sohjoa Balticu projekti raames Eestisse toodud Navya isejuhtivat bussi, ühtlasi said huvilised teha bussiga ka esimese sõidu.

Abilinnapea Andrei Novikov märkis, et Tallinna Transpordiamet on koos TalTechiga käivitanud robotbussi ehk isejuhtiva bussi projekti, mille raames pannakse kuueks kuuks üks buss sõitma ümber Kardioru pargi, marsruudil A.Weizenbergi – Mäekalda – Lydia Koidula – J.Poska. „Kahtlemata on tegemist uudse ja innovaatilise lahendusega, mis võiks saada teerajajaks tänases moodsas tehnoloogiaajastus ja transpordisüsteemis. Tallinna kontekstis käsitleme isejuhtivat bussi kui võimalust väiksema liiklustihedusega piirkondade ühistranspordilahendusteks,“ nentis Novikov.

Isejuhtiva bussi marsruudist lähtuvalt muudetakse ka liikluskorraldust eelpool mainitud lõigul.

Sohjoa Baltic uurib, tutvustab ja pilotiseerib isejuhtivaid elektrilisi minibusse kui osa ühistranspordist, eelkõige nn esimese või viimase miili ühenduse võtmes. Projekt loob teadmust ja kompetentsi selleks, et organiseerida ühistransporti keskkonnasõbralikult ja nutikalt. See pakub samuti ka õiguslikke ja organisatoorseid juhiseid, kuidas isejuhtivate sõidukite teenuseid kõige efektiivsemal moel korraldada. Sohjoa Baltic toob väikesed isejuhivad bussid näidismarsruutidele kuues läänemere piirkonna linnas.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga