Avaleht Poliitika Mailis Reps: tänan kõiki, kes on mulle toetust avaldanud!
Mailis Reps: tänan kõiki, kes on mulle toetust avaldanud!

Mailis Reps: tänan kõiki, kes on mulle toetust avaldanud!

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps edastas täna avalikkusele avalduse, kus tunnistab vigu ja palub vabandust seoses ministri ja ema rolli ühitamisega.

Heade uudiste portaal avaldab ministri avaliku pöördumise täismahus ja muutmata kujul.

Viimane nädal on olnud minu poliitilise karjääri kõige raskem periood. Olen sattunud jõulise surve alla seoses ministri ja ema rolli ühitamisega. Tunnistan, et olen vigu teinud ning palun vabandust selle eest.

Soovin pakkuda oma alaealistele lastele turvalist ja rahulikku kasvukeskkonda. Seetõttu otsustasin täna haridus- ja teadusministri ametikohalt tagasi astuda ning võtan ühtlasi poliitilise vastutuse oma eksimuste eest töö- ja pereelu ühitamisel.

Tänan kõiki, kes on mulle toetust avaldanud! Pühendun ka Riigikogu liikmena haridus- ja teadusvaldkonna ning Eesti elu edendamisele.

Mailis Reps 

Peaminister edastas täna presidendile Mailis Repsi tagasiastumisavalduse

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps esitas peaminister Jüri Ratasele tagasiastumisavalduse ning peaminister edastas selle president Kersti Kaljulaidile.

Peaminister tõdes, et Mailis Repsi lahkumine valitsusest on tema jaoks nii kolleegina, kui isiklikult suur löök. „Mul on väga kahju, et valitsusest peab lahkuma tõeliselt kompetentne, oma valitsemisala detailideni tundev, suure töövõime ja pühendumisega minister,“ nentis ta. „Samas mõistan ja aktsepteerin ma Mailise valikut. Soovin talle südamest jõudu ja näen, et meie hea koostöö jätkub ka siis, kui Mailis Riigikogu liikmena tööle asub.“

Ministri vabastab peaministri ettepanekul ametist president Kaljulaid, kes nimetab pärast uue ministrikandidaadi selgumist peaministri ettepanekul ametisse ka uue valitsuse liikme.