Avaleht Eesti elu MINA MÄRKAN I Päästeliit kutsub liituma virtuaalkomandoga
MINA MÄRKAN I Päästeliit kutsub liituma virtuaalkomandoga

MINA MÄRKAN I Päästeliit kutsub liituma virtuaalkomandoga

Vabatahtlike päästjate katusorganisatsioon päästeliit alustab täna laiahaardelise kaasamiskampaaniaga, et kutsuda oma perest, sõpradest ja kogukonnast hoolivaid inimesi liituma virtuaalkomandoga.

Veebiaadressil Komando.ee asuva komando liikmeks astujad pole vabatahtlikud päästjad, kuid nende teadlikkus ja valmisolek kriisideks saab olema keskmisest oluliselt kõrgem. Selle maailmas ainulaadse lahendusega liitujaid ootavad ees põnevad koolitused, õppused ja kaasamised erinevatesse tegevustesse.

„Me ei keskendu kõikide inimeste teavitamisele. Kaasame neid, kes päriselt tahavad märgata ja teada, kuidas muuta oma kogukond turvaliseks elukeskkonnaks. Otsime kogukonna kangelasi,“ sõnas liidu juhatuse esimees Piia Kallas. „Meie visioon on lihtne. Tahame, et Eesti oleks maailma kõige turvalisem elukeskkond. Seda saab ellu viia vaid üheskoos. Eesmärk on kaasata ja koolitada võimalikult palju Eesti inimesi, et muuta keskkond, kus me elame, turvaliseks.“

„Vabatahtlikkus tuleb südamest ja sisemisest soovist märgata, osata ja aidata. Paljud siiski veel ei tea, kuidas ja mida võiks teha. Kõik saab alguse teadlikkusest ja märkamisest. Hooli oma kogukonnast ja oma natuke rohkem teadlikkust, et päästa elusid,“ kutsus Kallas üles.

Virtuaalkomandoga liituja võib valida, kas jääb pigem passiivsemaks toetajaliikmeks ja arendab end tasuta koolituste kaudu iseseisvalt või osaleb aktiivsemalt, pakkudes oma teadmisi ja vahendeid ka suuremate kriiside lahendamiseks. Iga liige saab tunnistuse ja komando liikmemärgi. Päästeliidu eesmärk on, et 2025. aastaks oleks komandol vähemalt 25 000 liiget.

Päästeliitu kuulub praegu 126 vabatahtlikku päästeühingut ühtekokku enam kui 3000 vabatahtliku päästjaga.