1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. MoeKunstiKino toob suurele ekraanile dokumentaali printsess Dianast
MoeKunstiKino toob suurele ekraanile dokumentaali printsess Dianast

MoeKunstiKino toob suurele ekraanile dokumentaali printsess Dianast

Juba seitsmendat korda toimuv moefilmide festival toob detsembrikuus Tallinnas ja Tartus kinoekraanidele dokumentaalid, mille peategelasteks on nii legendaarsed kõrgmoeloojad kui ka ikoonilised persoonid, samuti linastuvad filmid moemaailma pahupoolest.

“Pidin sel aastal päris pikalt mõtlema, kas sellisel perioodil on üldse sünnis moefilmide programmiga publiku ette tulla. Mis tähtsust on moel, kui kusagil on röövitud inimeste meelerahu ja kodud?” sõnab festivali juht Helen Saluveer. “Kuid värskeid filme uurides sain kokku panna sellise valiku, mis sobib praegusesse aega väga hästi ning pakub mitmel moel mõtteainet.”

Foto: Kent Gavin

Üheks linastuvaks dokumentaaliks on maailma filmifestivalidel laineid löönud värske linateos printsess Dianast – “The Princess”. Saluveeri sõnul ei ole tegemist tüüpilise moedokumentaaliga, kuid film kõnetab sügavalt. “Dianast sirgus printsessiks saades tõeline stiili-ikoon ja see tuleb arhiivkaadritest kokku pandud filmis väga hästi välja,” lisab ta. Linastustele teeb sissejuhatuse moelooja Lilli Jahilo.

MoeKunstiKino seansid toimuvad 13.-18. detsembrini kinodes Sõprus Tallinnas ja Elektriteater Tartus. Kõik filmid linastuvad ingliskeelsena või ingliskeelsete subtiitritega. Piletid on müügil kinode kassades ja veebilehtedel.

Head Uudised GoodNews