1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Nädalavahetusel toimub Disainiöö festivali raames Disainitänav
Nädalavahetusel toimub Disainiöö festivali raames Disainitänav

Nädalavahetusel toimub Disainiöö festivali raames Disainitänav

Sel nädalavahetusel toimub Disainiöö festivali raames juba traditsiooniks saanud Disainitänav ja nädala läbi on avatud uudne Sisustus+ minimess, mis samuti nädalavahetusel publikut ootab. Krulli kvartalist leiad kokku enam kui 150 Eesti disainbrändi, lisaks külalised välisriikidest.

Disainitänav, mis on aastate jooksul kasvanud suurimaks disainituruks Eestis, ei vaja disainisõpradele enam tutvustamist. Krulli kvartalisse on sel nädalavahetusel kokku tulnud moe-, rõiva-, ehte- ja aksessuaaridisaini paremik. Samuti on esindatud tarbekunst, klaas ja keraamika ning ilutooted.

Disainitänaval näeb Liisa Kanemäge ja Woolishit, lisaks tuleb uue kollektsiooniga ”Thunder” välja Nordhale ning ehtekunstnik Patrick Soome esitleb oma uusimaid ehteid; kohad on sisse võtnud ka D’DIFFERENCE, Anneli Tammik, Hyrv, Kadri Kruus, Kirbel Klaasistuudio jpt. Inspireerivatele loovettevõtetele hoogu andmiseks avatakse sealsamas Disainitänaval Reaalajamajanduse kohvik, kus toome koostöös EASiga teenused ja toetused disainerite sekka. Tegemist on loomemajandusettevõtetele suunatud riiklikult rahastatud programmiga, mis aitab tõsta äriprotsesside, teenuste, tootmis- ja tarneahelate efektiivsust digitaliseerimise ning reaalajamajanduse lahenduste kasutuselevõtu kaudu. 

Uudisena on Disainiöö programmi lisandunud läbi nädala avatud minimess Sistustus+, mille eesmärk on laialdasemalt tutvustada sisustus- ja tööstustooteid ning arutada tehiskeskkonna disainisuundumuste üle. Eesti ja välismaised tootjad esitlevad oma tooteid klassikalistest messidest pisut erinevas loomingulises keskkonnas – kureeritud näitusmüügi vormis Krulli kvartali inspireerival tööstusmaastikul. 

Minimessil osaleb näiteks Eesti esimene jätkusuutlik ja jäätmevaba tapeediettevõte Baubauwall. Muidu täiesti digitaalset tapeedibutiiki saab “päriselus“ näha, küsida nõu, vaadata näidiseid ja saada osa eripakkumistest. Esindatud on ka Balteco vannide väljapanek, Tarmo Luisk ja SEOS Valgustus eesotsas Tõnis Vellamaga näitamas valgustusdisainiEloval ning uBent. Kes pole veel näinud, kuidas mooduldiivan kinnitub magnetitega üksteise külge, nii et minutitega saab diivanit muuta ja toas uut sisekujunduslahendust tekitada, sel tasub tulla uudistama Hubamu väljapanekut. Esindatud on ka Eesti pikima ajalooga kaubamärk Standard, mis on tänaseks kasvanud rahvusvaheliseks brändiks ning eestvedajaks kaasaegsete ärikeskkondade loomisel.  

Desala eksponeerib minimessil eelkõige naturaalse spooni erinevaid võimalusi mööbli valmistamisel. „Tootmine ise on mõtteviisilt roheline, sest spooni tootmisel kasutame palju tootmisjääkidel ja vähemväärtuslikul puidul põhinevat materjali. Minimessile oleme valmistanud mööblidisainis populaarse kumera joonega leti ning teiseks intarsiastiilis 3D paneeli, mida saab kasutada mööbliusteks või seinapannooks,“ tutvustab väljapanekut Desala juhatuse liige Enriko Sala.  

Lisaks disaintoodetega tutvumisele on Disainitänav ka hea võimalus vestelda disainerite endiga ning tutvuda lugudega toodete ja brändide taga.

  • Disainitänav on Krulli kvartalis toimuva XVIII Disainiöö raames avatud laupäeval ja pühapäeval kell 12-20 ning Sisustus+ minimess teisipäevast pühapäevani kell 12-20. 
Head Uudised GoodNews