Avaleht Eesti elu Nõmme tähistab Nikolai von Glehni sünniaastapäeva kalendriga
Nõmme tähistab Nikolai von Glehni sünniaastapäeva kalendriga

Nõmme tähistab Nikolai von Glehni sünniaastapäeva kalendriga

Tallinna Nõmme linnaosa valitsuse 2021. aasta kalender on pühendatud Nõmme linna rajajale Nikolai von Glehnile, kelle sünnist möödub juulis 180 aastat.

„2021. aasta kalendri väljaandmisega soovime mäletada ja meenutada meest, kes julges suurelt unistada ja lõi tingimused Nõmme linna tekkeks. Nikolai von Glehni 180. sünniaastapäev tuleval aastal on hea põhjus meelde tuletada, milline oli Nõmmel elu sajand ja rohkem aega tagasi,“ ütles Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

„Nõmme kalendreid oleme välja andnud ka eelnevatel aastatel ja need on saanud palju positiivset tagasisidet. 2019. aastal ilmus kalender „Nõmme inimesed“ ja 2020. aastal sai kalendri piltide kaudu vaadata Nõmmet linnulennult droonifotode abil,“ lisas linnaosavanem.

2021. aasta Nõmme kalendrist leiab fotosid peamiselt 1920.-1930. aastatest. Fotodel on näha, kuidas valmis Vabaduse puiestee, milline oli vaade Nõmme-Mustamäe nõlvalt, kuidas nägi välja esialgne Kalevipoja kuju ja esimene Nõmme pritsimaja. Fotod pärinevad ajaloolase Leho Lõhmuse kogumikust, kes aitas kalendri piltide valimise ja tekstide loomisega.

Lisaks riiklikele tähtpäevadele on kalendris ära märgitud Nõmme tähtpäevad, aga ka mitmed linnaosas toimuvad üritused.

Kalendrit kauplusest osta ei saa – see jõuab otsepostituse vahendusel linnaosa elanike postkastidesse.