1. Avaleht
  2. Keskkond
  3. Oktoobris toimub Eesti kõigi aegade suurim uute elektriautode näitus
Oktoobris toimub Eesti kõigi aegade suurim uute elektriautode näitus

Oktoobris toimub Eesti kõigi aegade suurim uute elektriautode näitus

11.–12. oktoobril toimub Eesti Näituste messikeskuses kõigi aegade suurima väljapanekuga uute elektriautode näitus Electrobility 2024. Näituse külastajad saavad seal uudistada ja proovida ka selliseid elektrisõidukeid, mida varem pole Eestis avalikult näidatud.

„Linnas või linnalähistel elavad inimesed, kes plaanivad lähitulevikus vahetada oma sisepõlemismootoriga auto uue elektrisõiduki vastu, saavad Electrobility näitust külastades täieliku ülevaate Eestis pakutavatest sõidukitest, laadimisvõimalustest ning teadmise, kui lihtne on tegelikult elektriautot omades oma igapäevast töö- ja pereelu korraldada. Uudistamist jagub seal vähemalt paariks tunniks ning kohapeal on võimalik ka erinevate elektriautodega proovisõitu teha,“ tutvustas üritust Electrobility peakorraldaja Jüri Luud.

Elektriauto huvilistel avaneb oktoobris ainulaadne võimalus küsida erinevatelt ekspertidelt soovitusi ja ise kogeda, milline sõiduk võiks neile kõige paremini sobida, millised on laenu- ning kindlustustingimused ning võimalused autot kodus ja teekonnal laadida.

„Kuna autoesindused paiknevad linna eri otstes, on inimestel keeruline leida aega erinevate müügisalongide külastamiseks. Electrobilityl saab huviline aga kogu ülevaate Eestis pakutavatest elektrisõidukitest,“ lisas Luud.

Lisaks suurimale elektrimootoriga sõiduautode valikule on näitusel väljas ka elektrilised tarbesõidukid ja raskeveokid, samuti elektrimootorrattad, elektrirattad, tõukerattad ja erinevad tasakaaluliikurid. Swedbank annab elektrisõidukite ostmiseks ja kindlustamiseks finantsnõu ning kodu- ja kiirlaadijate pakkujad tutvustavad laadimisvõimalusi. „See on aasta suurim elektromobiilsuse sündmus Eestis, kus on võimalik näha ka selliseid sõidukeid, mida varem pole siinmail esitletud,“ lubas Luud.

See on aasta suurim elektromobiilsuse sündmus Eestis, kus on võimalik näha ka selliseid sõidukeid, mida varem pole siinmail esitletud.

  • Paralleelselt Electrobility üritusega toimub Eesti Näituste messikeskuse naaberpaviljonis elektrivaldkonna noortefestival Positron 2024.
  • Alates sellest nädalast on kõigil huvilistel võimalik Piletilevi keskkonnas ennast registreerida Electrobility näituse tasuta külastamiseks, kohapeal maksab pilet 10 eurot. Üritust toetavad Swedbank ja Enefit.
Head Uudised GoodNews