1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Otepää saab taas talvepealinnaks
Otepää saab taas talvepealinnaks

Otepää saab taas talvepealinnaks

Astronoomiline talv saabub 22. detsembril kell 5.27, ent Otepää võtab talve vastu juba 17.detsembril, pühapäeval. Otepää saab talvepealinnaks 27. korda.

Talvepealinna pidustused algavad Otepää Taluturu poe avamisega. Taluturu pood asub Otepää turuhoones Munamäe tn 4a, Otepää Konsumi taga. Poodi peab MTÜ Otepää Kogukonnaturg ning seal on müügil kohalike ettevõtjate toodang – aiakraamist kondiitritoodeteni. Kohapeal tegutseb ka kohvik, kus saab sooja suppi ja maitsvaid saiakesi. Avamispäeval pakutakse jõulumaitselisi jõulupannkooke ja kuuma glögi. Taluturu pood on avatud N ja R kell 12-18 ning L kell 9-15.

Talveturul on ka sellel aastal Otepää Külade Ühenduse külade tänav. Juba viiendat korda tulevad talvetelkidega jõuluturule Külatänava sildi alla koondunud Otepää külad. Seekord on oma vahva esinduse, tegevuste, meisterduste ja maitsetega kohal Nõuni, Meegaste, Neeruti, Tõutsi, Vidrike, Vana-Otepää, Kuigatsi, Sihva, Puka, Pedajamäe ja Pilkuse külad oma tunnuseks saanud bussipeatuse sildiga. Üllatuskülalisena tuleb tänavu Külatänavale ka Ukraina kogukonna esindus. Talveturul on võimalik osta rikkalikku toodangut – käsitööd, toidukaupa ja muud põnevat. Otepää Avatud Noortekeskuse töötajate juhendamisel müüvad oma tooteid õpilaste minifirmad. Lastele pakub põnevaid tegevusi ja mänge Otepää Sport, lastele on avatud minihüppemägi – marumägi. Lande Grillikoja meeskond paneb vardasse terve sea ning kõigil talveturu külalistel on võimalik maitsta küpsetatud siga. Turul tegutseb sepp, kes sepistab kohapeal Eesti lipu 140. juubeliaastaks kauni meene. Nagu juba traditsiooniks saanud, pakub Otepää Naisselts kuuma suppi. Meelelahutust pakuvad Otepää valla isetegevuslased.

Talvepealinna tiitel antakse üle kell 16.00 Otepää keskväljakul koos Narva, Pärnu, Türi ja Tallinna esindustega. Toimub suurejooneline tuledesäras slackline show üle Otepää keskväljaku. Talvepealinna lipu heiskab slackline’ maailmameister Tauri Vahesaar. Talve tulekut tervitatakse koos ansambliga Kruuv.

Talvepealinna avaüritused korraldab Otepää Kultuurikeskused koostöös Otepää Naisseltsi, Otepää Spordi, Otepää Avatud Noortekeskuse, Otepää Külade Ühendusega, jõuluvanade ning Otepää Vallavalitsusega.

Talvepealinna ametlik talveraadio on raadio Sky Plus. Talveraadio edastab infot Otepää lumeolude ja talviste ürituste kohta. Lumeinfo paneb kokku Otepää Turismiinfokeskus. Vaata lisainfot Otepääl toimuvate ürituste kohta siit!

Talvepealinna tiitli vastuvõtmise kava:

  • Kell 14.30 Otepää Taluturu poe avamine (Munamäe tänav 4a).
  • Kell 15.00 talveturu avamine. Talevturul palju huvitavat kohalikku toodangut, vahvaid tegevusi, loterii, poni sõit ja külade mäng Otepää Külade Ühenduse Tänaval. Tegevusi lastele pakuvad Otepää Avatud noortekeskus ja Otepää Sport ning Eesti Suusaliit suure mobiilse hüppemäega “Marumägi”.
  • Kell 15.30 kohale kihutavad jõuluvanad! Toimub suurejooneline aastakokkuvõtete tegemine, head lapsed saavad kommi!
  • Kell 16.00 talvepealinna tiitli üleandmine. Kohal on head sõbrad Tallinnast, sügispealinnast Narvast, kevadpealinnast Türilt ja suvepealinnast Pärnust. Kuulutatakse välja Eesti lipu 140. juubeliaasta. Talv saabub Otepääle kuuma talvetantsu saatel!
  • Kell 16.20 Slackline show koos tuledega üle Otepää keskväljaku. Talvepealinna lipu heiskab slackline’ maailmameister Tauri Vahesaar.
  • Kell 16.30 Otepää keskväljakul ansambli Kruuv kontsert.
Head Uudised GoodNews