Avaleht Eesti elu Otepää südalinnas peeti sarikapidu
Otepää südalinnas peeti sarikapidu

Otepää südalinnas peeti sarikapidu

5. detsembril peeti Otepää Lipuväljakul sarikapidu, kuna käimas on Otepää Keskväljaku ja Lipuväljaku rekonstrueerimine. Tööd kestavad veel detsembris, Otepää linnasüda peaks lõplikult valmima järgmise aasta kevadeks.

Otepää Vallavalitsus esitas 2018. aasta alguses rahastamistaotluse EASile projekti  „Otepää linnakeskuse väljaarendamine” elluviimiseks. EAS otsustas taotluse rahuldada. Projekti kogumaksumus on 1,6 milj eurot, millest EASi toetus on 1,4 eurot. Otepää Vallavalitsuse omafinantseering on  238 852,65 eurot 2 aasta jooksul. Otepää linnasüdame projekti arhitektuuriline lahendus leiti ideekonkursi käigus, mille võitis lahendus “Kiirendi”, autoriteks Kadarik Tüür Arhitektid OÜ. Projekteerimistööd teostas ViaVelo Inseneribüroo. Riigihanke tulemusena ehitab Otepää südalinna Mapri Ehitus OÜ.

“Kuigi Otepääl oodatakse lund, on ilm meid talve tuleku venitamisega hoidnud ja projekt kulgeb plaanipäraselt. Koos arhitektuuribürooga Kadarik Tüür Arhitektid rajame arhitektuurselt ilusa ja linnaelanikele ning külalistele senisest märksa rohkem kasutatava linnaväljaku. Mida juba täna tasub tähele panna, on Eestis ainulaadne kiviparkett, mille vormid on valmistatud Saksamaal,“ ütles Priit Jaagant, Mapri Ehituse juhatuse esimees.

„Uus Keskväljak on uueneva Otepää keskne sümbol ja oluline lüli valla arenguhüppe hoolauas. On ütlemata hea meel, et see meil õnnestus ikkagi teostada vaatamata ,,vastutuultele“ siit ja sealt. Iga samm edasisuunas tähendab ju paigalseisu lõppu,“ lisas Otepää vallavanem Kaido Tamberg.

Uuendatakse Otepää Keskväljaku ja Otepää Lipuväljaku ilmet. Tekib kaks puhkeala – Keskväljakul purskkaevu ümbruses ning Lipuväljaku servas. Keskväljakule tulevad uued LED-tänavalguspostid, haljastusplatvormid, istepingid ja betoonist mängulauad ning kauaoodatud karuskulptuuriga purskkaev. Kasvama on pandud ka statsionaarne jõulukuusk. Teine kogukonna koosolemise ruum avaneb Lipuväljakul – varikatuste juurde tuleb laste mänguväljak, istumiskohad ja Eesti lipu teemalised infostendid. Eesti lipu hällile kohaselt ehib Lipuväljakut juba praegu 30 meetrine lipumast, kus lehvib sini-must-valge trikoloor. Lipuväljakule on kavandatud ka haljastus, siin hakkavad kasvama pärnad, haraline ploomipuu, harilik õunapuu, kirsipuu, vallamaja-poolsesse servas kasvab ungari sirel. Ka vallamaja ette on planeeritud haljastust.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga