Avaleht Haridus Otepää tunnustas parimaid õpilasi ja õpetajaid Jalmar Vabarna lauluga
Otepää tunnustas parimaid õpilasi ja õpetajaid Jalmar Vabarna lauluga

Otepää tunnustas parimaid õpilasi ja õpetajaid Jalmar Vabarna lauluga

Otepää valla vastuvõtule kutsuti koolide parimad lõpetajad, üleriigilistel õpilasvõistlustel häid tulemusi saavutanud õpilased ja neid juhendanud õpetajad ning aineolümpiaadide Valgamaa piirkonnavoorude võitjad ja nende juhendajad, koolide ja lasteaedade direktorid ning õppejuhid.

Tänukirjad ja meened andsid üle Otepää vallavolikogu esimees Rein Pullerits, vallavanem Jaanus Barkala ja haridusspetsialist Janika Laur. Maakondlikud tänukirjad ja meened andis kätte Valgamaa Arenguagentuuri haridusvaldkonna koordinaator Ivi Tigane. Esines Jalmar Vabarna.

„Tänan peresid, kes olid lastele toeks ja püüdsid neil aidata end motiveerida suureks pingutusteks, mis viis keerulisel õppeaastal suurepäraste õpitulemusteni,” sõnas Jaanus Barkala. „Tänan ka haridusasutuste juhte, kes vaatamata koroonapuhangule suutsid õppetööd järjepidevana hoida.”

Otepää vallas on üks hõbemedaliga ja kaks kuldmedaliga koolilõpetajat ning seitse kiitusega põhikooli ja muusikakooli lõpetajat. Seitsmel korral tõid valla koolide õpilased 1.-3. koha erinevatelt üleriigilistelt õpilasvõistlustelt.

Otepää valla tänukiri:

Laura Elisabeth Christel Lään (Audentese Spordigümnaasium Otepääl – kuldmedal)
Hendrik Peterson (Audentese Spordigümnaasium Otepääl – kuldmedal)
Mari Linnus (Audentese Spordigümnaasium Otepääl – hõbemedal)
Aneth Kaileen Peterson (Pühajärve Põhikool – kiitus)
Katarina Kivimäe (Otepää Muusikakool – kiitus)
Brenda Järv (Otepää Muusikakool – kiitus)
Katriin Ostrak (Otepää Muusikakool – kiitus)
Anni Lii Unn (Otepää Gümnaasium – kiitus)
Eerika Pukk (Otepää Gümnaasium – kiitus)
Gaidy Toomsalu (Keeni Põhikool – kiitus)

Mette-Marii Orussaar – parim noor instrumentalist 2021, klarnetikonkurss, Lõuna-Eesti regioon, 0-vanuserühm, III koht (Otepää Muusikakool, juhendaja Külli Teearu)
Eliise Palmiste – parim noor instrumentalist 2021, metsasarvekonkurss, vabariiklik voor, V vanuserühm, III koht, plokkflöödikonkurss, vabariiklik voor, IV vanuserühm, III koht (Otepää Muusikakool, juhendajad Arno Anton, Külli Teearu)
Katarina Kivimäe – parim noor instrumentalist 2021, plokkflöödikonkurss, vabariiklik voor, III vanuserühm, III koht (Otepää Muusikakool, juhendaja Külli Teearu)
Oskar Raud – Eesti Rahvakultuuri Keskuse võistlus „Silmapaistvad lood lapsepõlvemälestustest”, peaauhind (Otepää Gümnaasium, juhendaja Kaire Ojavee)
Liis Uudeberg – matemaatika võistlusmäng “E-känguru”, 1.-2. klasside vanuserühmas, I koht (Otepää Gümnaasium, juhendaja Pille Möll)
Joosep Hinn – ajalooalaste uurimistööde võistlus vabariigi presidendi auhindadele, I koht (Keeni Põhikool, juhendaja Kersti Haljasmets)

SA Valgamaa Arenguagentuuri tänukiri (parimad ainetundjad olümpiaadide piirkonnavoorudes Valgamaal ja nende juhendajad):

Morten Oscar Orussaar – matemaatika I koht, keemia I koht, bioloogia III koht (Otepää Gümnaasium)
Vladimir Mihhailov – keemia I koht (Otepää Gümnaasium)
Chris Roio – inglise keel I koht (Otepää Gümnaasium)
Elin Hainsalu – emakeel I koht, matemaatika III koht (Puka Kool)
Brianna Mõttus – käsitöö I koht (Otepää Gümnaasium)
Uku Sau – ühiskonnaõpetus I koht, matemaatika II koht (Otepää Gümnaasium)

Õpilasi juhendasid õpetajad Anu Kikas, Mariana Naaber, Tiina Tuuling, Ave Kruusmaa ja Heivi Truu Otepää Gümnaasiumist ning Tiiu Venski Puka Koolist.