Avaleht Eesti elu Pääsküla Kooli õpilastele algasid ekstreemspordi huvitunnid
Pääsküla Kooli õpilastele algasid ekstreemspordi huvitunnid

Pääsküla Kooli õpilastele algasid ekstreemspordi huvitunnid

Pääsküla Kooli 4.-6. klassi õpilastel on sel õppeaastal esmakordselt võimalus osaleda huvitunni raames Pääsküla siseskatepargis toimuvates ekstreemsporditundides. Septembrist detsembrini vältav projekt on Tallinnas esmakordne, kuid inspireeritud Pärnu koolidest, kes alustasid ekstreemsporditundidega sel kevadel.

„Tänaseks on toimunud kaks esimest tundi ja tagasiside osalejatelt on positiivne – laste sõnul on õpetajad toredad ning saab õppida uusi ägedaid trikke,“ rääkis Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis. Antud algatuse eesmärk on tutvustada noortele ekstreemsporti, anda mitmekülgsemat haridust, vähendada laste passiivsust ja kombineerida formaalne õpe mitteformaalse õppega. „Tundide käigus omandatud oskuseid näitavad lapsed viimasel tunnil, 11.detsembril, kuhu on oodatud ka lapsevanemad ja teised huvilised, kes soovivad näha, mida nelja kuu jooksul õpitud on,“ täpsustas Pääsküla kooli huvijuht Liis Enson.

Tõukerattatunde viib läbi 6-aastase treenerikogemusega MTÜ Keerdtrepp asutaja Mikael Parman. „Treeningutesse on oodatud noored algajad ekstreemspordihuvilised, kes soovivad uusi oskusi õppida, ennast proovile panna ja võibolla isegi uue hobi leida. Ekstreemspordi puhul on väga oluline ohutus, seepärast pöörame enne takistustele suundumist palju tähelepanu ka teooriale,“ rääkis treener.

Ekstreemspordi huvitunnid saavad teoks Nõmme Linnaosa Valitsuse, Nõmme Vaba Aja Keskuse Pääsküla noortekeskuse, Pääsküla kooli ja MTÜ Keerdtrepi koostööl. Vajaminevad tõukerattad, kiivrid ja kaitsmed soetatakse Eesti Noorsootöö Keskuse projektikonkursi Varaait vol 15 eraldatud vahenditest.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga