1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. PALJU ÕNNE! EOK teenetemärgi pälvivad Markko Märtin, Õnne Pollisinski ja Mart Siimann
PALJU ÕNNE! EOK teenetemärgi pälvivad Markko Märtin,  Õnne Pollisinski ja Mart Siimann

PALJU ÕNNE! EOK teenetemärgi pälvivad Markko Märtin, Õnne Pollisinski ja Mart Siimann

EOK teenetemärgidEesti Olümpiakomitee täitevkomitee otsustas tunnustada EOK kõrgeima autasu ehk teenetemärgiga Eesti spordi arengusse olulise panuse andnud ja praegugi aktiivseid sporditegelasi Markko Märtinit, Õnne Pollisinski ja Mart Siimanni.

EOK presidendi Neinar Seli sõnul on selle aastased laureaadid oma spordis tegutsemise aja jooksul jätnud maha tugeva jälje. Nad on olnud spordi erinevates valdkondades teerajajateks ja tugevateks liidriteks. „Need on inimesed, kelle kirg ja pühendumine on aidanud ja aitab jätkuvalt Eesti sporti edasi viia. EOK teenetemärk on tunnustus ja lugupidamisavaldus nende aastate pikkuse tulemusliku töö eest,“ ütles Seli

Eesti Olümpiakomitee tunnustab teenetemärgiga Eesti olümpia- ja spordiliikumise edendajaid, kelle tegevus spordivaldkonnas on olnud silmapaistev ja teedrajav.

Teenetemärki on välja antud alates 2006. aastast. Selle aja jooksul on teenetemärk omistatud 48 inimesele. Eelmisel, 2015. aastal pälvisid EOK teenetemärgi Lembitu Kuuse, Tõnu Pääsuke, Rein Ottoson, Mart Poom ja Tõnu Lume. Teenetemärgi saajad kinnitab EOK täitevkomitee.

Teenetemärgid antakse üle 15. aprillil 2016. a toimuval EOK täiskogu istungil.

Eesti spordi katusorganisatsioonina seisab Eesti Olümpiakomitee ausa mängu põhimõtete ja olümpiaväärtuste eest. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu liikumisharrastuse kandepinda.

Head Uudised GoodNews