1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Peaasi.ee üleskutse: esita sõna, mida sooviksid tunnustuse või tänuna kuulda
Peaasi.ee üleskutse: esita sõna, mida sooviksid tunnustuse või tänuna kuulda

Peaasi.ee üleskutse: esita sõna, mida sooviksid tunnustuse või tänuna kuulda

Peaasi.ee kutsub 25. märtsini esitama sõnu, mida soovitakse kõige enam tunnustuse või tänuna kuulda või mida kasutatakse enim teiste tunnustamiseks või tänamiseks.

Sõnu saab jätta siia.

“Inimeste tunnustamine ja tänamine võiks olla oluline osa meie igapäevaelust. See aitab tõsta inimeste enesehinnangut, luua positiivset töö- või õpikeskkonda ning suurendada üldist heaolutunnet. Kui keegi saab positiivset tagasisidet oma tegemiste kohta, tunneb ta end olulise ja väärtuslikuna ning see omakorda loob emotsionaalse sideme ning võib parandada meeleolu ja motiveeritust, ” rääkis Peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa.

Inimeste tunnustamine ja tänamine võiks olla oluline osa meie igapäevaelust. See aitab tõsta inimeste enesehinnangut, luua positiivset töö- või õpikeskkonda ning suurendada üldist heaolutunnet.

  • Populaarsemad sõnad avaldatakse 25. märtsil, hea sõna päeval, mis toimub Peaasi.ee eestvedamisel kolmandat korda.
  • Hea sõna päeva tähistamine on osa viienädalasest (11.03-14.04) vaimse tervise vitamiinikuurist. Sel aastal keskendutakse töörõõmu, koolirõõmu ja elurõõmu esile toomisele igapäeva toimetuste saginast.

Viis vaimse tervise vitamiini on uni ja puhkamine, tasakaalustatud toitumine, meeldivate emotsioonide kogemine, liikumine ja head suhted. Igal nädalal keskendutakse ühele vaimse tervise vitamiinile ja jagatakse soovitusi, kuidas nende abil vaimset tervist tugevdada ja vaimse tervise tasakaalu parandada. Vitamiinikuuris saab osaleda nii üksi, perega, sõpradega, meeskonnaga, kui ka klassi või kooliga.

Vitamiinikuuri jooksul saab täita testi, et välja selgitada, missugust vaimse tervise vitamiini kõige enam vaja on. Vaimse tervise vitamiinide testi saab teha siin.

Peaasi.ee algatatud vaimse tervise vitamiinikuur toimub viiendat korda ja seda rahastab Tervisekassa.

Peaasi.ee tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas. Peaasi.ee on pälvinud oma tegevusega 2020 aasta tervisesõbra tiitli ning presidendi sotsiaaltöö aastapreemia. 2020. aasta lõpus tunnustati Peaasi.ee-d kodanikuühiskonna aasta tegija ja aasta vabaühenduse tiitlitega.

Head Uudised GoodNews