Avaleht Eesti elu Pirita rand avatakse homme!
Pirita rand avatakse homme!

Pirita rand avatakse homme!

Sinilipuga tunnustatud Pirita rand avatakse külastajatele 31. mail, siis asuvad tööle ka vetelpäästjad.

“Pirita rand on läbi aastate olnud üks armastatumaid Tallinna randasid. Seetõttu oleme teinud põhjalikke ettevalmistustöid, et juba 31. mail kell 11.00 avada rand uueks hooajaks. Samal päeval heiskame ka sinilipu ja tööd alustavad vetelpäästjad,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Maikuus tehti põhjalikud puhastustööd, sõeluti rannaliiv ja paigaldati rannainventar. “Juba mõni kuu tagasi alustasime ettevalmistustega. Nimelt lasime teha rannametsas hoolduslõikuse ja rekonstrueerida 44 pinki. Lisaks hoiame igapäevaselt rannal silma peal, et inventar oleks korralik – kui midagi on katki, siis parandame või asendame selle esimesel võimalusel. Suuremad tööd on plaanis ühendada rannapromenaadi uuendamisega, mille ehitustöödega loodetavasti alustatakse paari aasta jooksul,” lisas Liinat.

Linnaosavalitsus palub puhkajatel rannas käituda heaperemehelikult – enda järelt tuleb rand jätta puhtaks ja teisi külastajaid häirida ei tohi. Lisaks on oluline oma asjadel silma peal hoida ja mitte jätta väärtuslikke esemeid autosse. “Kuigi Pirita on politsei väitel Tallinna kõige turvalisem linnaosa, esineb suveperioodil siiski vargusi. Seetõttu on oluline oma asjadel silma peal hoida,” soovitas Liinat.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga