Avaleht Haridus Pirital startis laste linnalaagrite sari
Pirital startis laste linnalaagrite sari

Pirital startis laste linnalaagrite sari

Pirita vaba aja keskuse eestvedamisel toimuvad linnalaagrid “Loov noor”, “Liikuv noor” ja “Noor kunstnik” annavad erinevaid võimalusi oma suvevaheaega põnevalt ja kasulikult sisustada.

7-9–aastased lapsed saavad tänasest kuni 18. juunini osaleda laagris “Loov noor”, 19.–23. juulini oodatakse 12-14–aastaseid lapsi laagrisse “Liikuv noor” ning 9.-13. augustini on 10-13-aastased kunstihuvilised teretulnud laagrisse “Noor kunstnik.”

Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat sõnas, et lastelaagrite eesmärk on pakkuda kaasahaaravat ja mitmekesist tegevust linnasuveks. “Näiteks täna alanud loovuslaagris on palju mängulisust, loomist ja katsetamist, nuputamist ja meisterdamist. Juulikuu laagri fookuses on sport ja liikumine ning augustikuu laager ootab kunstihuvilisi noori. Kõik need laagrid aitavad lastel aga avastada ja tundma õppida Piritat. Igas laagris toimub tegevusi Pirita rannas, parkides ja metsatukkades, õuealadel ning üheskoos viibitakse palju looduses,” ütles Liinat. Ta lisas, et kindlasti pakub pärast pikka ja kurnavat koroonatalve palju rõõmu kokkusaamine ja üheskoos tegutsemine ning lapsed leiavad laagritest uusi sõpru ja võib-olla mõne uue hobigi.

Igas laagris on 20 kohta. Üks laps saab osaleda suvel ühes laagris. Loovuslaager on komplekteeritud, kuid üksikud vabu kohti on liikuvuslaagrisse ja kunstilaagrisse. Laagripäev algab kell 9.45 ja lõpeb kell 17. Linnalaager sisaldab lõunasööki ja õhtuoodet.