Avaleht Eesti elu Pirital tähistatakse Läänemere päeva jalutuskäiguga
Pirital tähistatakse Läänemere päeva jalutuskäiguga

Pirital tähistatakse Läänemere päeva jalutuskäiguga

27. augustil tähistatakse Eestis esimest korda Läänemere päeva, Tallinnas paneb üritusterohkele päevale punkti õhtune jalutuskäik Pirital.

“Koostöös keskkonna- ja kommunaalameti, botaanikaaia ja Kadrioru pargiga on Tallinnas Läänemere päeva tähistamiseks kokku pandud mitmekesine ja huvitav programm, mille lõpetab õhtune jalutuskäik mööda Pirita randa,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat ja täpsustas, et jalutuskäik saab alguse Pirita jõe suudmest ning üheskoos minnakse Meriväljani.

“Jalutuskäik algab kell 19 ja kestab orienteeruvalt kaks tundi. Jalutuskäigul räägitakse Pirita looduslikust eripärast ning piirkonnas kaitse all olevatest objektidest nagu rändrahnud, puud, taimed. Selge ilma puhul saab nautida imeilusat päikeseloojangut. Jalutuskäigule on oodatud igas eas inimesed,” tutvustas Liinat.

Pirita jalutuskäigu giid on loodusmatkajuht ja dendroloog Martin Suuroja. Pirita jalutuskäigule saab registreeruda siin!

Läänemere päeva sündmused Tallinnas kestavad kogu päeva, kavas on ekskursioonid, keskkonnahariduslik programm, jalgratta- ja jalutusretked. Läänemere päeva Tallinna programm on osa 2022. aasta Euroopa Rohelise Pealinna tiitlile kandideerimise suvisest programmist. Kandideerimise ametlik veebileht asub aadressil www.tallinn2022.ee

Läänemere päeva tähistamist alustati 2019. aastal Helsingis John Nurmineni Sihtasutuse algatusena. Läänemere päeva toimumist Eestis koordineerib Soome Instituut koos Soome suursaatkonnaga Tallinnas. Rohkem infot Läänemere päeva tegevustest leiab peakorraldaja Soome Instituudi veebilehelt.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga