1. Avaleht
  2. Keskkond
  3. Populaarne toidupäästmise pood laieneb ja avas esimese kaupluse Tartus
Populaarne toidupäästmise pood laieneb ja avas esimese kaupluse Tartus

Populaarne toidupäästmise pood laieneb ja avas esimese kaupluse Tartus

Noorte ettevõtjate poolt asutatud Eesti esimene „parim enne“ ja sellele lähenevate kaupade pood Sumena on tänavu päästnud üle 270 000 toote ning avas esimese poe Tartus.

Sumena asutaja Oliver Sebastian Lambi sõnul on üldine hindade kallinemine tõstnud „parim enne“ kaupade nõudluse lakke. „Tänavu aasta esimese viie kuuga päästsime üle 270 000 ühiku kaupa, mis on 40% enam kui aasta tagasi samal ajal. Peamiselt tellitakse internetist, aga ka Tallinna Balti jaamas asuva füüsilise poe käive kasvab iga kuuga, aprillis näiteks 30%,“ ütles Lamp ja lisas, et suure nõudluse tõttu koliti ettevõtte kaubaladu kevadel kaks korda suuremale pinnale Jüris.

Tänavu aasta esimese viie kuuga päästsime üle 270 000 ühiku kaupa, mis on 40% enam kui aasta tagasi samal ajal.

„Tootjad ja maaletoojad on hakanud järjest rohkem aru saama, et ülejäävat kaupa edasi andes on võimalik raha säästa ja samas roheliselt käituda. Praeguseks ongi tarnijatena liitunud pea kõik suuremad kohalikud maaletoojad ja tootjad,“ ütles Lamp.

Tootjad ja maaletoojad on hakanud järjest rohkem aru saama, et ülejäävat kaupa edasi andes on võimalik raha säästa ja samas roheliselt käituda.

„Avasime mais Tartus Veeriku Selveris oma esimese füüsilise poe. Inimesed küsivad päris tihti, kas ja kuhu me plaanime uusi poode avada ja tõenäoliselt ei jäägi Tartu tänavu viimaseks,“ lisas Lamp.

„Kui Tallinnas on Balti jaama pood Kalamajale omaselt veidi hipsterlik, siis Veeriku tuleb moodsama joonega. Sumena Tartu poe sortimenti tuleb 250 toodet ja eriti arvestame valikus tudengite vajadustega. Karastusjooke, kiirnuudleid ja maiustusi ostetakse niikuinii väga palju, aga Tartusse tuleb juurde ka alkoholi osa ning samuti külmutatud tooted. Tudengitele mõeldes tulevad Tartusse ka hulgipakid ning kaasa saab osta lausa kastiga,“ lubas Lamp.

Sumena käivitasid kaks noort rohelise mõtteviisiga ettevõtjat Joosep Kaljula ja Oliver Sebastian Lamp, kes on tänaseks päästnud ligi 300 000 kilo toiduaineid.

Head Uudised GoodNews