Home Politsei PPA lähetas Leetu politseiüksuse Estpol 5 uue meeskonna
PPA lähetas Leetu politseiüksuse Estpol 5 uue meeskonna

PPA lähetas Leetu politseiüksuse Estpol 5 uue meeskonna

Täna lähetas PPA Leetu politseiüksuse Estpol 5 kuuenda rotatsiooni, mis koosneb 16 politseinikust, nende hulgas ka droonimeeskonnast ja kahest koerajuhist.

Eesti politseinike ülesanne on koos Leedu kolleegidega tagada korda sealses sisserändajate majutuskeskuses. PPA droonimeeskond seirab aga Valgevene-Leedu piirilõiku, aidates ära hoida sisserändajate liikumist Valgevenest Leetu.

„Alates suvest oleme aidanud Leedul võidelda Valgevene tekitatud migratsioonisurvega. Olime esimeste hulgas, kes abikäe ulatas. Lisaks humanitaarabile, tehnikale ja lõiketraadile oleme sel aastal lähetanud koos järgmise rotatsiooniga Politsei- ja Piirivalveameti poolt kokku 80 inimest,“ märkis siseminister Kristian Jaani. „Kogemused, mis nende tublide kolleegide näol tagasi saame, on hindamatud. Tänu üheaegselt mitmel rindel tegutsemisele ja heale koostööle näeme teatavat eskalatsiooni vähenemist, kuid endiselt pole olukord lõplikult lahenenud. Seetõttu tuleb meil jätkuvalt valmis olla ja oma partnereid toetada.“

PPA rahvusvahelise koostöö büroo juhi Reet Zeisigi sõnul saab politsei tänu üksuse kohalolule palju kasulikku infot ebaseadusliku rände kohta otse Valgevene piiri äärest. „Need politseinikud, kes on seni Leedus sealsetel kolleegidel abiks käinud, kiidavad kogemust. Saadud teadmistest, oskustest ja kontaktidest on saanud kasu PPA kõik kriiside haldamisega seotud üksused. Oleme viimase kuue kuu jooksul saanud Leedu kolleegidelt korduvalt kinnitust, et sarnases olukorras tulevad nemad ka meile appi,“ rääkis Zeisig.

Käesolev lähetus kestab sarnaselt eelmistele üks kuu.

tags: