1. Avaleht
  2. Poliitika
  3. President Karis: NATO innovatsioonikiirendi annab võimaluse vahendada Eesti kogemust iduettevõtluses
President Karis: NATO innovatsioonikiirendi annab võimaluse vahendada Eesti kogemust iduettevõtluses

President Karis: NATO innovatsioonikiirendi annab võimaluse vahendada Eesti kogemust iduettevõtluses

President Alar Karis märkis Londonis NATO innovatsioonikiirendi DIANA Euroopa bürood külastades, et riigikaitsesse ja julgeolekusse panustavate süvatehnoloogia iduettevõtete toetamiseks loodav DIANA programm võimaldab senisest paremini viia kokku innovatsiooni kaitsevõime arendamisega.

Eesti on DIANA programmi üks käivitaja, mis on riigipea sõnul tugev märk Eesti heast mainest iduettevõtete innovatsiooni ökosüsteemi looja ning uute tehnoloogiate arendajana. „Eesti panus põhineb riigiasutuste, eraettevõtete ja kõrgkoolide riigiülesel koostööl ja näitab ilmekalt, et riigikaitse katuse all pingutab terve riik ühise eesmärgi nimel,“ ütles president Karis.

Eestisse tuuakse osa DIANA rahvusvahelisest peakorterist, mis hakkab koordineerima süvatehnoloogiate arendamist kaitse ja julgeoleku vallas. Peakorteri tuumik on kavas rajada Londonisse ja Põhja-Ameerika haru Halifaxi. „Rõõm on tõdeda, et Eesti ja Ühendkuningriik on algusest peale ühiselt koordineerinud oma panuseid DIANA programmis,“ märkis president Karis.

„Eesti on end näidanud suuremana, kui meilt väiksusest lähtuvalt võiks eeldada,“ märkis president Karis. „NATO innovatsioonikiirendi aitab vahendada Eesti kogemusi ja teadmisi ning leida koostööpartnereid alliansi ülesel kaitseturul, mis enamasti on suletud.“

Eestisse rajatavat start-up kiirendit juhib Tehnopoli konsortsium, milles osalevad veel Tartu Teaduspark ja Startup WiseGuys. Selle kokkupanemist toetasid nii Tallinn kui Tartu linn. Kiirendisse tulevatele ettevõtetele on toeks ning aitavad toodete testimisega Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Kaitseväe Akadeemia, Sisekaitseakadeemia, Lennuakadeemia, sihtasutus CR14 ja Milrem Robotics.

DIANA programmi lõi NATO selleks, et kaasata kaitsevõime arendamise uued ja murrangulised tehnoloogiad. Programmi raames rajatakse üle alliansi iduettevõtete kiirendivõrgustik, testkeskuste võrgustik ning usaldusväärse kapitali andmebaas.

Head Uudised GoodNews