1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. President Karis teenetemärkide laureaatidele: teid ühendab pühendumus kutsetööle või kogukonnale
President Karis teenetemärkide laureaatidele: teid ühendab pühendumus kutsetööle või kogukonnale

President Karis teenetemärkide laureaatidele: teid ühendab pühendumus kutsetööle või kogukonnale

President Alar Karis ütles Eesti Rahva Muuseumis tunnustusüritusel „Eesti tänab“, et iseseisvuspäeva eel teenetemärgi pälvinud 151 inimest ühendab pühendumus kutsetööle või kogukonnale, Eesti teenimine selle mõiste kõige avaramas ja helgemas tähenduses.

„Kolmandat korda tunnen kimbatust, kui allkirjastan otsuse riigi teenetemärkide andmise kohta. Põhjus on lihtne: Eestis elab ja töötab kindlasti kümneid tuhandeid inimesi, kes vääriksid oma riigi kõrgeimat tunnustust. Paljudest me kahjuks veel ei tea, sest 1,3 miljonit hajaasustusega maal on suur hulk ja kõiki paratamatult ei märka,“ rääkis riigipea.

„Te kõik olete argipäeva elamise inimesed,“ lausus president Karis, viidates Valgetähe III klassi ordeni saanud tekstiilikunstnik kunstnik Anu Raua sõnadele kui Viljandimaa rahvas oli valinud ta kodukandi kõige mõjukamaks inimeseks. „Argipäeva elamise inimene… Sellesse väljendisse mahub püsivust, töökust, mõtlikku meelt, mõõdukat jonni, südametunnistust, usaldust, teiste märkamist, hästi ütlemist ja hästi mõtlemist.“

Riigipea meenutas, et meie riik toetub Eesti põhiseaduse järgi vabadusele, õiglusele ja õigusele, on kaitseks sisemisele ja välisele rahule ning peab tagama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade. „Teist igaüks on andnud oma tähelepanuväärse panuse, et Eesti oleks just selline nagu põhiseaduse koostajad sõnastasid. Teie hoiate neid aateid, seda vaimsust, mis teeb Eestist Eesti,“ ütles president Karis ja tänas nii teenetemärkide laureaate kui nende lähedasi, kelle mõistmine, toetus ja abi muutsid need saavutused võimalikuks.

Head Uudised GoodNews