1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. President Karis ülendas Andrus Merilo brigaadikindrali auastmesse
President Karis ülendas Andrus Merilo brigaadikindrali auastmesse

President Karis ülendas Andrus Merilo brigaadikindrali auastmesse

President Alar Karis andis täna Kadriorus üle brigaadikindrali auastme tulevasele Kaitseväe juhatajale Andrus Merilole. Samuti andis riigipea Kaitseväe liputoimkonnale paraadil kasutamiseks üle Kaitseväe ohvitseri mõõga numbriga 0001.

„Minu jaoks on Eesti kindralile iseloomulikud eelkõige kolm asendamatut omadust: ausus iseenda ees, julgus hirmu ees ja eeskuju oma sõdurite ees,“ ütles riigipea Merilole brigaadikindrali auastet andes. „Härra kindral, palun kanna uut auastet uhkuse, aga ka vastutusega. Näita oma tegudega, et peab paika ütlus: tugeva kindrali alluvuses ei ole nõrku sõdureid.“

President Karise sõnul on brigaadikindral Merilo oma senise karjääri jooksul tõestanud, et nende märksõnade kaudu saab ka teda iseloomustada, sest ta on üle kolme aastakümne kaitsnud meie riiki ning juhtinud Eesti sõdureid ja üksusi meie aja kuumades lahingutes. Riigipea tõi esile, et oma pühendumusega on brigaadikindral Merilo teeninud ära lugupidamise ning seda ka väljaspool kaitseväge ja väljaspool Eestit.

1973. aastal sündinud brigaadikindral Merilo on 1. jalaväebrigaadi ülem. Ta on olnud Kaitseväe peastaabi operatiivosakonna ülem ning juhtinud kaitseväe juhataja administratsiooni ja enne seda olnud Scoutspataljoni ülem.

Brigaadikindral Merilo alustas oma teenistust 1992. aastal Kuperjanovi jalaväepataljonis ajateenijana, kust suundus teenima Balti pataljoni Eesti jalaväekompaniisse. 2002. aastal lõpetas ta Soome kõrgema maakaitsekooli. Samuti on ta lõpetanud Ameerika Ühendriikides maaväe staabikolledži (Command and General Staff College) 2010. aastal ja sõjakolledži (Army War College) 2019. aastal.

Brigaadikindral Merilo on osalenud rahuvalvemissioonil Liibanonis ning rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel Kosovos, ning juhtinud Eesti kaitseväe üksusi Afganistanis ja Iraagis.

Eelmisel nädalal allkirjastatud käskkirjaga said uue auastme kokku 496 kaitseväelast ja kaitseliitlast. Koloneli auastme sai Raul Järviste. Kolonelleitnanti või kaptenleitnanti auastmesse ülendati 12 kaitseväelast ning majori või kaptenmajori auastmesse 30 kaitseväelast.

Vabariigi Presidendi käskkiri sõjaväeliste auastmete kohta.

Head Uudised GoodNews