1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Punane Rist kutsub annetama iseenda heaks
Punane Rist kutsub annetama iseenda heaks

Punane Rist kutsub annetama iseenda heaks

Täna algab kampaania, mis kutsub annetama omaenese turvalisuse ja heaolu jaoks.

„Kriisiolukorras on Punase Risti vabatahtlikud need, kes asuvad kohe tegutsema kõikjal Eestis. Kampaania ongi osa valmisoleku tagamisest: et oleksime koolitatud ja varustatud nii, et igas olukorras kiiresti appi tulla. Samuti selleks, et hoida ja täiendada kriisivarusid elanikkonna jaoks,“ selgitas Eesti Punase Risti peasekretär Arvi Perv. „Annetades Punasele Ristile annetadki endale, sest vaid siis suudame sind ja sinu lähedasi aidata,“ lisas ta.

Äsja jõudis Eestisse ka kriisivaru saadetis: kokku 40 euroalust, mis sisaldavad hügieenipakke naistele, meestele ja lastele nind tekke ja välivoodeid. Tegemist on toega Rahvusvaheliselt Punase Risti Föderatsioonilt ning saadetu jagatakse Eesti nelja regiooni vahel.

„Mis teeb Punase Risti liikumise eriliseks, on selle rahvusvahelisus ja tõsiasi, et kui kuskil puhkeb relvakonflikt või seda laastab loodusõnnetus, tulevad teised appi – nii oleme ju ka meie saatnud Ukrainasse ligi 4 miljonit eurot ja saame vajadusel arvestada abiga ka ise,“ sõnas Arvi Perv. „Praegu on aga oluline olla valmis siin Eestis – et meie seas oleks piisavalt inimesi, kes oskavad olla tarvidusel teistele toeks. Vastasel juhul jääb ka rahvusvahelisest abist väheks,“ märkis ta ja lisas, et esmaabioskus peaks olema meil kõigil.

Annetuse saab teha Punase Risti kodulehe kaudu SIIN.

Head Uudised GoodNews