1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. PRESIDENT SOOVIB HEAD KOOLIAASTA ALGUST! Vabariigi Presidendi pöördumine kooliaasta eel
PRESIDENT SOOVIB HEAD KOOLIAASTA ALGUST! Vabariigi Presidendi pöördumine kooliaasta eel

PRESIDENT SOOVIB HEAD KOOLIAASTA ALGUST! Vabariigi Presidendi pöördumine kooliaasta eel

Toomas Hendrik Ilves_Foto_JelenaRudi
Foto: Jelena Rudi

Kallid lapsed, head lapsevanemad.

Homme algab Eesti lastele kooliaasta. See pole aga kooliaasta ainult lastele, õppimine ootab ka lapsevanemaid, vanavanemaid ja muidugi õpetajaid endidki.

Ärme kasuta kooli mineku puhul sõna „tööaasta“. Õppimine on siiski avastusi täis lõputu uurimisretk. Selle tulemus ei ole päriselt pärale jõudmine, vaid pidev, otsekui künkalt künkale, järjest kõrgemale ronimine.

See, kui tublid ja usinad te koolis olete, kui palju te uusi teadmisi ja oskusi omandate, kui palju te õpite, saate mõtlemise kindlust ja arutlemise julgust – see kõik on teie tuleviku alusmüür. Ja teie endi teha.

Teadmiste avarus, ehk lihtsamalt öeldes hea haridus, on üks meie tugevusi, mida vajame täna ja aastakümnete pärast.

Kooli ja õppimise keskmes on õpilane. Tema tahtmisest ei sõltu ei tema elukoht ega see, kus ja milline on talle lähim kool. Seega peab igas koolis saama laps tema võimeid, oskusi ja isikuomadusi parimal määral arvestava hariduse. Hariduse, mis annab sisu homsele Eestile.

Head Eesti suured ja väiksemad.

Kõigile, kel algab homme uus või koguni esimene õppeaasta, soovin püsivust, töökust ja targaks saamise põhilist alusainet – uudishimu.

Eesti väga headele õpetajatele soovin jätkuvat armastust oma kutsumuse vastu. See töö, mis homme uuesti algab ja jätkub, on kõige tähtsam üldse.

Lapsevanemaid julgustan aga olema kannatlikult järjepidevad, suunates oma lapsi hariduse ja teadmiste juurde.

Soovin kõigile ilusat kooliaasta algust ja turvalist kooliteed.

Head Uudised GoodNews