1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Pühapäeval on kõik oodatud Nõmme 99. Rabajooksule
Pühapäeval on kõik oodatud Nõmme 99. Rabajooksule

Pühapäeval on kõik oodatud Nõmme 99. Rabajooksule

21. aprillil kell 11.00 on kõik oodatud Harku terviserajale Nõmme Rabajooksule. Mugav on see, et otsusega saab viivitada viimase hetkeni, sest osalustasu pole ja registreerimine toimub kohapeal. Ka distants 6,3 kilomeetrit on kõigile jõukohane.

Juba 99. korda toimuv rahvajooks on traditsioonidele truuks jäänud ja on teadaolevalt ainus osalustasuta jooksuvõistlus Eestis. Samuti puudub kiipidega ajavõtt, kuid finišis saab igaüks oma aega elektrooniliselt ajatabloolt vaadata.

Kellel jooksuhooaeg avamata või soovib veel jooksusammu lihvida, siis 17. aprillil kell 18.00 on võimalus osaleda Nike Run Club treenerite poolt läbi viidavas ühistreeningus. Kogunemine Harku terviseraja idaparklas ehk rabajooksu traditsioonilisel stardi- ja finišialal kell 18.00. Osavõtt on küll eelneva registreerimisega, kuid kõigile tasuta.

„Rabajooks on aasta kümnete jooksul kasvanud oodatu spordisündmuseks enamikes Nõmme peredes. Kuigi jookusrada on kilomeetri võrra pikenenud, siis suurem osa 1974. aastal paika pandud korraldamise põhimõtetest on säilinud tänaseni,“ rääkis Nõmme linnaosa vanema asetäitja Andra Roosa. „Autentsuse hoidmine on meile kui korraldajatele väga oluline. Seetõttu ootame kõiki pühapäeval end aegsasti kohapeal jooksule registreerima ning peale jooksu ühiselt sooja teed jooma. Viimase tarbeks haara võimalusel kaasa oma termos või joogitops,“ lisas ta.

Rabajooks on aasta kümnete jooksul kasvanud oodatu spordisündmuseks enamikes Nõmme peredes.

Rabajooksu ühisstart on pühapäeval kell 11 ja siis iga 5 minuti järel kuni viimase stardini kell 12. Esimesed 1000 lõpetajat saavad traditsioonilise Rabajooksu vimpli, mille seekord on kujundanud Nõmme armastatud kunstnik Kadri Roosi. Vimpel kehtib mai lõpuni justkui kliendikaardina, mille ettenäitamisel saab restoranist Kius 10%, Monster Pizzast 15% ja Sportlandi Järve Keskuse kauplusest 25% soodustust.

Esimesed 1000 lõpetajat saavad traditsioonilise Rabajooksu vimpli, mille seekord on kujundanud Nõmme armastatud kunstnik Kadri Roosi.

Kolm kiiremat naist, meest ja kuni 12-aastast tüdrukut ning poissi ootavad kinkekotid, kuhu on panustanud Apollo Kino, Hiiu tenniseväljakud ja USTA, ajakiri Jooksja, Kõhuorjad, Vorstiabi, Fazer, A Le Coq ning kohalikud restoranid Paju Villa, Elsa, Jah, kallis, Hiiu Pubi, Mimosa, Bopp ja Nõmme Sõõrikukohvik. Kingitusi on sedavõrd palju, et osa neist läheb loosirattasse kõigi osavõtjate vahel.

Kohapeal jagab tasuta sooja teed Nõmme malevkond ja Naiskodukaitse Nõmme jaoskond. Ökoloogilist jalajälje minimeerimiseks on kasutusel korduvkasutatavad topsid Topsiringilt, aga võib tulla ka oma topsi või termosega. Finišipaigas pakuvad kehakinnitust Kõhuorjad ja Pagaritänav värskete saiakestega. Rabajooksul saab toetada kaitseväe ja Kaitseliidu veterane ja nende lähedasi ostes sinilillesümboolikat Naiskodukaitse vabatahtlikelt.

Rabajooksule tasub tulla võimalusel jala, jalgratta või ühistranspordiga, sest parkimisvõimalused on piiratud, stardi-finišiala lähedusse autosid parkida ei saa. Soovitame oma sõidukid parkida Kadaka puiestee ja Õitse tänava vahelisele Kalda tänava lõigule, Tihniku tänavale või Tähetorni tänava äärsesse kergliiklustee parklasse. Palume autosid metsavööndisse ja haljasaladele mitte parkida! Jalgrattaga tulijatele on võistluspaigas olemas jalgrattaparkla, kuid rattalukk tuleks endal kaasa võtta.

  • Rabajooksu korraldab Nõmme linnaosa valitsus ja on kõigile tasuta. Registreerimine toimub kohapeal enne jooksu algust. Rabajooksu start ja finiš asuvad Harku terviseraja idaparklas (Suvila ja Kalda tn ristmiku läheduses).
  • Algusaastastest korraldatakse rabajooksu kaks korda aastas – nii hooaja alustamisel kui lõpetamisel. Kes pühapäeval jooksurajale ei jõua, märkigu kalendrisse endale sügisjooksu kuupäev. Tänavu 13. oktoobril toimub 100. rabajooks. Nii pikkade traditsioonidega jooksu Eestis teist ei leidu.
  • Laupäeval, 20. aprillil toimub samas Tallinna Spordiselts Kalevi poolt korraldatud laste rahvajooks, kuhu oodatakse lapsi vanuses kuni 12 eluaastat. Jooksule registreerida tuleks  vähemalt päev enne jooksu toimumist. Üritus algab kell 11, jooksudega alustatakse kell 11.40.
Head Uudised GoodNews