1. Avaleht
  2. Kunst
  3. Raekoja infokeskuses avati Tartus elava Ukraina kunstniku näitus
Raekoja infokeskuses avati Tartus elava Ukraina kunstniku näitus

Raekoja infokeskuses avati Tartus elava Ukraina kunstniku näitus

Tänasest on Tartu raekoja infokeskuses võimalik tutvuda Ukraina kunstniku Anna Ryazanova näitusega “Oravad ja teised loomad”.

Osad näitusel olevaist piltidest on fragmendid Marge Pärnitsa lasteraamatu “Mustikas ja maruline jooks” jaoks valminud akvarellmaalidest. Osad aga lillelõhnalised ja siiliokkalised mälestused hetkedest, mida Anna oma sõpradele ja tuttavatele on kinkinud.

“Mustika lugudele illustratsioone tehes meenus mulle, kui väga ma akvarelli olen alati armastanud,” ütles Anna Ryazanova, kui oli oma elu esimesed lasteraamatu jaoks mõeldud illustratsioonid valmis saanud. Nüüdseks on tema käe all valminud juba kahe lasteraamatu illustratsioonid ja kunstniku mõtted liiguvad kolmanda suunas.

  • Anna Ryazanova on sündinud, kasvanud ja õppinud Ukrainas. Ta on lõpetanud Harkivi riikliku disaini- ja kunstiakadeemia ning tema varasem põhitöö on olnud seotud erinevate seinamaalingute, freskode, sisekujunduse ja 3D visualiseerimisega. Alates 2022. aasta kevadest elab Anna Tartus, avastab lasteraamatute illustreerimise põnevat maailma ning joonistab oravaid ja teisi loomi.

Näitus jääb Tartu raekoja infokeskuses avatuks septembri lõpuni.

Head Uudised GoodNews