Avaleht Haridus Rahvaülikoolis alustab esmakordselt demokraatiahariduse tasuta kursus
Rahvaülikoolis alustab esmakordselt demokraatiahariduse tasuta kursus

Rahvaülikoolis alustab esmakordselt demokraatiahariduse tasuta kursus

5. veebruaril alustab Tartu Rahvaülikoolis esmakordselt demokraatiahariduse tasuta kursus. Kaheksa kohtumise käigus õpitakse tundma Eesti demokraatia, institutsioonide ja kodanikuühiskonna toimimist ning võimalusi kodanikuna otsuste kujundamises kaasa lüüa.

Kursust viib läbi Vabaühenduste Liidu juhataja Kai Klandorf. “Ühiskonda ja riiki puudutavates otsustes tahaks ühel või teisel hetkel kaasa rääkida pea igaüks meist. Kuidas seda kõige paremini teha nii, et teiste arvamused samuti arvestatud saaks, on oluliselt keerulisem. Targema kodanikuosaluse tarbeks panimegi kokku kõigile avatud tasuta kursuse, kus arutatakse ühiskonna eri tasanditel toimuvat ja kodanike võimalusi seda mõjutada,” kirjeldas Klandorf kursust.

Kohtumiste käigus räägitakse otsustamisest ja selle mõjutamisest nii kohalikul, riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Külalistena löövad kaasa mitmed suure kogemustepagasiga Eesti kodanikuühiskonna ja poliitikakujundamise eksperdid, nagu Martin Noorkõiv, Andero Uusberg ja Sigrid Solnik.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga