1. Avaleht
  2. Haridus
  3. Tasuta e-raamat aitab peredel viipekeeleoskust arendada
Tasuta e-raamat aitab peredel viipekeeleoskust arendada

Tasuta e-raamat aitab peredel viipekeeleoskust arendada

Valminud on viipekeele õppimise e-raamat, mis on mõeldud eeskätt peredele, kes saaksid lastega viipekeeleoskust arendada ja parandada.

E-raamatu „Päev lasteaias“ eesmärgiks on pakkuda õppijatele selge ja võimalikult ligipääsetav elektroonne heli- ja videofailidega varustatud pildiraamat eesti viipekeele õppimiseks. Raamatut saavad kasutada pered lastega ja ka kõik teised huvilised.

Tallinna abilinnapea Betina Beškina möönis, et eesti viipekeele õppimiseks kahjuks napib õppematerjale ja ka viipekeele õpetajate leidmine on spetsialistide suure hõivatuse pärast tihti keeruline. „Seepärast on e-raamat kiire ja mugav võimalus viipekeele õppimise alustamiseks või seniste oskuste täiendamiseks. Nii võimaldab e-raamat kurtidel lastel vanematega põhilisi viipeid õppida ning toetab laste ja vanemate suhtluse arengut,“ sõnas Beškina.

Raamat sisaldab lihtsamaid igapäevaseid üksikviipeid ja käibefraase ning harjutusi, kus on võimalik õpitu proovile panna. Mahuka raamatu abil on võimalik õppida näiteks nädalapäevi, värve, numbreid, kujundeid ja palju muudki põnevat.

E-raamatu koostas Kuulmispuudega Laste Õpetajate Selts, kelle liikmed on pikaaegse kogemusega kuulmispuudega laste õpetajad. „Päev lasteaias“ on jätkuks 2018. aastal valminud e-raamatu esimesele osale „Minu päev“.

E-raamatu valmimist rahastas Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuamet 2460 euroga.

Head Uudised GoodNews